• Malbec Yarden 2020 Košer Golan Heights Winery
Malbec Yarden 2020 je červené suchéí víno výrobené z 100% odrody Malbec , hrozne pochádzajú z niekoľkých víníc severnej časti  Golanských výšin .
Toto víno vyzrievalo 18 mesiacov v malých francúzskych dubových sudoch barrique o objeme 225L . Víno má intenzívnu rubínovu farbu s purpurovým krajom , vo vôňi dominuje aroma  čučoriedkového kompótu a slivek . S  jemnou vanilkou na konci .Chuť je plná, zamatová, hladká, nekonečná, víno s potenciálom dalšieho zrenia vo flaši . 


lbec ( Auxerrois ,Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo )
Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší  Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa  Cabernet Sauvignon Cabernet franc.  Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky.  Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín.  Obsah alkoholu je  obvykle medzi 13,50 a 15,00%.
Väčšina vín z nového sveta  je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.  


Ocenenia :

Citadelles du Vin 2017  - Zlatá medaila 

Mundus Vini 2017 - Zlatá medaila 
https://www.meininger.de/en/mundus-vini


Víno je certifikované ako 
Kosher Lamehadrin a Kosher pre Passover 
Rabbi Avraham D.Oyerbach , Tiberias 

Oblasť Galilea 
Galilea (Galil) je najsevernejšia a najlepšia vinohradnícka oblasť Izraela. Názov nesie podľa najväčšieho jazera v regióne, Galilee. Vďaka svojej nadmorskej výške ktorá je od 400 do 1200 metrov nad morom a nedaľekým vrchom Hermont, je Galilea  aj najhladnejšia časť Izraela. Vysoké výkyvy teplot počas dňa a noci zapespečujú optimálne vyzretie hrozna pri dokonalej harmónii medzi cukorm a kyselinou.  

GOLAN HEIGHTS WINERY

1976, je známy ako rok kedy boli vysadené prvé vinohrady pre komerčnú produkcia vína a to nielen pre vinárstvo Golan Heights Winery ale aj pre celú oblasť Galilea a krajinu Izrael. 1983 bol prvý komerčný ročník ktorý bol uvedený na trh pod jednotnou zančkou Golan Heights Winery Yarden. V súčastnosti má  Vinárstvo Golan Heights Winery  8 vlastníkov - 4 Kibbutze a 4 Moshavime.  Vo vlastníctve má 28 jednotlivých vinohradov ktoré sú rozdelené do 430 blokov, z toho 96 % v oblasti Galilea. Vinárstvo sa aktuálne nachádza v dedine Katzrin (Quatsrin).  Celá produkcia je rozdelená do niekoľkých značiek.
Najkvalitnejšie vína nesú etiketu YARDEN, vlajkovou ľodou vinárstva je červené Cuvée Katzrin ( Cabernet Sauvignon, Merlot , Cabernet franc , Petit Verdot a Malbec ) a biela verzia Katzrin Chardonnay.  
Od roku 2006 sa hlavný technolog / enolog vinárstva Victor Schoenfeld rozhodol pre spoločný projekt so svetoznámou Enologičkou Zelma Longovou pre vytvorenie nového prémiového Cuvée ROM ( Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot). V rámci značky Yarden sú ešte vína rozdelené na : 
Single Vineyards - vína jednej odrody zo samostatného vinohradu.
Yarden Odrodové Vína - vína z jedenj odrody ktoré pochádzajú z viacerých vinohradov oblasti Galilea 
Mount Hermont Cuvée - Červená verzia je Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet franc , Červené Indigo obsahuje Cabernet Sauvignon a Syrah / Shiraz ; biele verzie sú rozdelené na cuvée  Chardonnay, Sauvignon blanc a Polosladká verzia Moscato.
Dalšiou značkou sú vína s etiketou GAMLA, ktoré sú vína s vierohodným odzrkadlením odrody. Tieto vína zrejú kratšie, a s menším podielom dubových sudov ako vína značky Yarden. http://www.golanwines.co.il
Ocenenia
Strieborná medaila Vynikajúce 86.00-89.99 bodov IWSC
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Oblasť
Galilea
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso
Výroba
Košer / Kosher
Barikové víno
18 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Malbec Yarden 2020 Košer Golan Heights Winery

Krátky popis

Malbec Yarden 2020 je červené suchéí víno výrobené z 100% odrody Malbec , hrozne pochádzajú z niekoľkých víníc severnej časti Golanských výšin . Toto víno vyzrievalo 18 mesiacov v malých francúzskych dubových sudoch barrique o objeme 225L . Víno má intenzívnu rubínovu farbu s purpurovým krajom , vo vôňi dominuje aroma čučoriedkového kompótu a slivek . S jemnou vanilkou na konci . Chuť je plná, zamatová, hladká, nekonečná, víno s potenciálom dalšieho zrenia vo flaši .
  • 44.99€

  • Bez DPH: 37.49€

Súvisiace produkty

Malbec  Catena 2019 Catena Zapata

Malbec Catena 2019 Catena Zapata

VínoVína Catena Zapata sú jedinečné vďaka unikátnemu terroiru ktorý sa nachádza v nadmorskej vý..

19.30€ Bez DPH: 16.08€

Štítky: Víno, Malbec, Košer, Golan Heights Winery, Izrael, červené víno, barikové, víno na archivovanie, luxusné víno, Auxerrois, Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo