Víno vyhlásené za najlepšie ružové víno sveta!!!
Garrus je víno produkované v limitovanom množstve (iba 6 barelov z ročníka). Toto víno je mimoriadne elegantné a dosiahlo prestížne postavenie u francúzskej elity.

Hrozno pochádza z 80 ročných vinohradov. Je ručne zbierané za slnečných dní dopoludnia v najlepšom stupni zrelosti do malých prepraviek pre zabránenie oxidácie. V úvode je hrozno triedené ručne, po následnom elektronickom triedení sa analyzuje a triedi podľa kritérií vinára. Odstopkovanie a jemné drvenie prebieha pri teplote 7 až 8°C pre udržanie príjemnej ružovej farebnosti vína. 90% samotoku a 10% jemne lisovanej šťavy , bez macerácie, vinifikuje pri kontrolovanej teplote v nových a 2 ročných 600 litrových dubových sudoch v Burgundskom štýle.
Veľmi ovocné, jemný náznak toastu s krásnymi akoby čerstvo rozdrvenými jahodami. Okrúhle, jemné a fascinujúce.
Obsah alkoholu: 13,00%


Grenache noir ( Garnacha Tinta, Garnatxa, Lladoner, Tinto Aragones, Cannonau, Alicante, Granaccia, Tocai Rosso) 

Ordoda  modrá muštová odroda ktorá je rozšírená po celom svete, predovšetkým vo Francúzsku, Portugalsku, Taliansku, Španielsku, USA a Autráli. Nenáročná na polohu a odolná voči extrémnemu teplu je najpouživanejšia na výrobu ovocných vín s relatívne vysokým obsahom alkoholunízkej kyseline a s  harmonickými trieslovinami. Čisto odrodové vína majú ovocnú vôňu po lesnom ovocí ako napríklad : černice, maliny a ostružiny. Prémiové vína možu mať aromu aj po orientálnom korení, káve a  tabaku. Pôvod odrody je neznámy ale je považovaná za jadnu z najstarších odrôd ktoré poznáme. Prešla niekoľkými mutáciami takže možme sa stretnúť s nekonečným počtom variacií, najznámejšie sú Grenache blanc,gris,rosé alebo aj Rioja. Najpodstatnejšie oblasti na pestovanie sú predovšetkým v južnej časti Rhôny: Gigondas, Côte du Rhône a Chateauneuf-du-Pape.

Ocenenia : 
La Revue du Vin de France 16,5 / 20 bodov 
Wine Spectator - 91 bodov 
Gault & Millau - 18/20 bodov
Wine Enthusiast - 92 bodov 
Stephen Tanzer - 93 bodov 

Výrobca 

Vinárstvo Chateau d’Esclans sa nachádza  v jedinečnej lokalite Gorges de Pennafort , ktorá je vzdialená iba 25 kilometrov od historického mesta Frejus. Vinohrady ako aj samotné vinárstvo je centrum vinohradníckeho regionu Var , z ktorého sa produkuje väčšina vín kategorie  Provence AOP.Terajší vlastník  Sacha Lichine kúpil vinárstvo aj s prilahlími vinohradmi v roku 2006 . 

K dnešnému dňu ma Chateau Chateau d’Esclans 108 árov ( 44 hektárov ) vinohradov a celkovú rozlohu 659 árov (267 hektárov ) . Hlavnou odrodou vo výsadbe je Grenache Noir

 ( Garnacha ), za ktorou nasledujú ; Vermentino , Cinsault, Merlot, Mourvédre, Syrah, a Tibouren . Najstaršiou výsadbou je práve Grenache Noir ktorá má v priemere viac ako 90 rokov . Vinárstvo Chateau d’Esclans je prácou hlavne 4 osobností a to  SACHA LICHINE  PATRICK LÉON , BERTRAND LÉON a JEAN CLAUDE NEU.

 AOP Coteaux Varois en Provence

Celá apelácia má rozlohu 49 670 árov a ročnú produkciu viac ako 127 000 hektolitrov. Viac ako 90% vína sú ružové vína, pritom červené  tvorí iba 7% a biele menej ako 3%. Vznik apelácie sa datuje do roku 1993 a stala sa hlavnou apeláciu Provensálska. V rámci oblasti je 28 obcí, ktoré sa nachádzajú severne od masívu Massif de Saint-Beaume.Odrodová skladba je prispôsobená štýlu vína. 
Pre výrobu rosé musí byť dodržané minimum 80% odrôd : CinsautGrenacheMourvèdreSyrah a maximálne 20% odrôd:Cabernet SauvignonCarignan a Tibouren.
Pričom víno musi byť. cuvée minimálne 2 odrôd a 50% musí tvoriť hlavné odrody.
Pre výrobu červeného vína sú hlavné odrody s minimum 80% CinsautGrenacheMourvèdreSyrah a vedlajšie odrody do maximálne 20% :Cabernet SauvignonCarignan Tibouren.
Pre biele vino sú hlavné odrody : ClairetteGrenache Blanc, SemillonUgni BlancVermentino.   Vermentino musí byť zastúpené minimálne v 30% a Semillion nesime presiahnuť viac ako 30% pre odrodu Ugni Blanc to je maximálne 25%. 

Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Zamatové / Harmonické
Oblasť
Provensálsko

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Chateau D Esclans Garrus Rose Provensálsko

Krátky popis

Suché, ružové, víno,ročník: 2008,odroda: Grenache(70%), Rolle(30%),krajina: Francúzsko, oblasť: Provence,výrobca: Château D´Esclans,objem: 0,75 l
  • 85.00€

  • Bez DPH: 70.83€

Súvisiace produkty

Ružové víno Les Clans Rose Château d’Esclans 2014

Ružové víno Les Clans Rose Château d’Esclans 2014

Chateau d Esclans Krajina : Francúzsko Oblast : Cotes de ProvenceFarba : Ružové Zb.cukor : Suché Obj..

57.60€ Bez DPH: 48.00€