• Shiraz Oracle 2016 Kilikanoon Clare Valley
Oracle Shriaz 2016 má intenzívnu rubínovu farbu s fialovými odleskami. Mladá  vôňa po vyzretom červenom ovocí, orientálnom korení a kože, typické pre odrodu Shiraz/ Syrah.
Chuť je pronikavá s dostatkom kyselín ktoré dávajú príjemným dojem k  vyzretému ovociu. V závere je cítiť  animálne tony ktoré  budú časom prevládať. 

Oracle je víno  100% z odrody Shiraz, ktorý pochádza z troch vinohradov Mt. Surmon, Trillian's Hill a Mort’s Vineyard.  Víno dozrievalo 14  mesiacov v dubových  sudoch z francúzska.


Oracle Shiraz Kilikanoon je zaradené do klasifikacie austrálskych vín Langton's Classification  ako  Excellent ( excellentné vino ).
Ocenenia (2016) :


Syrah ( Shiraz, Hermitage, Antourenein noir, Candive, Entournerein, Hignin noir, Marsanne noir ) 

Modrá muštová odrod, ktorá je rozširená po celom svete. Najznámejšie vína pochádzajú z údolia Rhôny. Na severe Rhôny sa Syrahpoužíva do Cuvée s Viognierom pri Apelácii Côte Rôtie,Cornas alebo ako Hermitage. Víno ma intenzívnu, fialovo-rubínovú farbu , plné telo a ovocný charakter.Syrah ma menší obsah trieslovin ako Cabernet Sauvignon takže nepotrebuje dlhodobé vizrievanie vo flaši alebo kupážovanie s inými odrodami. Podľa terroiru sa aromatický profil može meniť a pri vínach zo starého sveta sa vyskitujú animálne tony ako koža, mäso alebo aj slanina. Vínimočné vína prechádzajú školením v dreve čo podporuje komplexnosť vína o dymový charakter. Vína z nového sveta ako Austrália alebo Argentína sú plné prezretého lesného ovocia a čokolady. 

 Kilikanoon

Je butikové vinárstvo ktoré bolo založené v roku 1997 v Južnej Austrálii vinohradníkom a vinárom Kevinom Mitchellom. Vinohrady sú výlučne z oblasti Clare Valley  v ktorej sa produkujú najlepšie Rizlingy Shirazy celej Austrálie.  Okrem týchto odrôd Kilikanoon má vlastné vinohrady vysadené s  Cabernetom Sauvignonom and Grenache noir.Vinohradnícka oblasť Clare Valley

Nachádza sa v štáte Južná  Austrália, a s rozlohou  necelých 5100 hektárov viníc je jednou z  najmenších  v celej Austrálie.  Úzky pás  viníc je rozdelený do 5 subregionov Auburn, Watervale, Sevenhill, Polish Hill River a Clare . Hlavnými odrodami sú tu : Riesling, Shiraz a Cabernet Sauvignon.  Okrem hlavných  odrôd sa tu pestuje  menšie množstvo nedzinárodných odroôd a to hlavne Grenache Malbec.


Oblasť
Južná Austrália
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Shiraz Oracle 2016 Kilikanoon Clare Valley

  • Výrobca: Kilikanoon
  • Kód produktu: 456789
  • Dostupnosť: 2

Krátky popis

Oracle Shriaz 2016 má intenzívnu rubínovu farbu s fialovými odleskami. Mladá vôňa po vyzretom červenom ovocí, orientálnom korení a kože, typické pre odrodu Shiraz/ Syrah. Chuť je pronikavá s dostatkom kyselín ktoré dávajú príjemným dojem k vyzretému ovociu. V závere je cítiť animálne tony ktoré budú časom prevládať. Oracle je víno 100% z odrody Shiraz, ktorý pochádza z troch vinohradov Mt. Surmon, Trillian's Hill a Mort’s Vineyard. Víno dozrievalo 14 mesiacov v dubových sudoch z francúzska. Ocenenia (2016) : 95 bodov Ned Goodwin – James Halliday’s Australian Wine Companion 93 bodov Wine Enthusiast 92 bodov Wine Sepctator
  • 69.99€

  • Bez DPH: 58.33€

Súvisiace produkty

Bar'on Vineyard Cuvée Yarden 2018 Golan Heights Winery

Bar'on Vineyard Cuvée Yarden 2018 Golan Heights Winery

Jednotlívé odrody Cabernet Sauvignon , Syrah a Petit Verdot pochádzajú z jedného vinohradu Bar'..

92.00€ Bez DPH: 76.67€

Grenache / Mourvèdre / ShIraz  Baudinet 2019 Kilikanoon Južná Austrália

Grenache / Mourvèdre / ShIraz Baudinet 2019 Kilikanoon Južná Austrália

Cuvée troch odrôd: Grenache, Mourvèdre a ShIraz. Všetky odrody boli spracované individuáln..

39.99€ Bez DPH: 33.33€

Štítky: Shiraz, Syrah, Červené vino, Australia, Prémivoé vino, Ned Goodwin, James Halliday’s, Australian Wine Companion, Wine Enthusiast, Wine Sepctator, Langton's Classification