•  Cabernet Sauvignon MOSER FAMILY Čína Chateau Changyu 2019 Moser XV

Víno rubínovo purpurovej farby s odleskami fialovej. S mladou intenzívnou vônou po čiernych ríbezliach , kôstkového ovocia ako čerešne a slivky. V závere je vino obohatené o grafitové, cédrové a tabakové tóny. Plné telo s dostatkom trieslovín a dorým extraktom. 


Chuť vína je výrazne extraktívna, delikátne korenistá, s vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov vytvárajúcich noblesnú dochuť. Víno je 100% Cabernet Sauvignon z vinohradníckej oblasti Ningxia. 


Cabernet Sauvignon ( Bouchet, Bouche, Petit-Bouchet, Petit-Cabernet, Petit-Vidure, Vidure, Sauvignon Rouge)

Najznamejšia odroda na svete. Rozšírená po celom svete, od Austrálie ( Margaret River, Coonawarra, Barossa ), USA ( Napa Valley, Sonoma), Francuzsko

( Medoc, Graves), Čile ( Colchagua ), Argentína ( Mendoza) až po Strednú Europu . Víno ma intenzívnu rubinovú frabu, velké množstvo trieslovín a kyselín. Charakteristický je aromatický profil : Cassis, Eukalyptus, Tabako a kôstkové ovocie. Často krát sa používa do Cuvée odordami ako Cabernet franc, Merlot, Petit verdot,Malbec  alebo Carmenére ako Bordeaux Blend. V novom svete je najznamejšie miešané so Syrah aby sa eliminovali silné triesloviny. Víno odrody Cabernet Sauvigon je vhodné na dlhodobé vyzrievanie vo flaši


Ningxia

Ningxia je jednou z hlavných  vinohradníckych oblastí Číny. Nachádza sa medzi Žltou riekou a pohorím Helan. Hlvná a najlepšia časť regionu je na úpetí pohoria a je prvou apeláciu Číny Helan Mountain .

Chateau Changyu Moser XV 

Chateau Changyu je najstaršie vinárstvo v Číne. Založené v roku 1892 diplomatom Zhang Bishiom.Pôvodne bolo vinárstvo  postavené v meste Yantai pod názvom Zhang Yu Wine Company.

Už prvých rokoch doniesol do Číny  viac ako 500 000 sadeníc z Európy a USA a spojil  sa s rakúskym vinohradníkom August Wilhelm Baron von Babom
 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Cabernet Sauvignon MOSER FAMILY Čína Chateau Changyu 2019 Moser XV

Krátky popis

Víno rubínovo purpurovej farby s odleskami fialovej. S mladou intenzívnou vônou po čiernych ríbezliach , kôstkového ovocia ako čerešne a slivky. V závere je vino obohatené o grafitové, cédrové a tabakové tóny. Plné telo s dostatkom trieslovín a dorým extraktom.
  • 33.90€
  • 28.99€

  • Bez DPH: 24.16€

Súvisiace produkty

Purple Air Comes From The East  Cabernet Sauvignon  2019 Čína Chateau Changyu Moser XV

Purple Air Comes From The East Cabernet Sauvignon 2019 Čína Chateau Changyu Moser XV

Purple Air Comes From The East je ikonické víno z vinárstva Château Changyu Moser XV. ktoré je ..

179.00€ Bez DPH: 149.17€

Cabernet Sauvignon  Helan Mountain Čína 2O21 Chateau Changyu Moser XV

Cabernet Sauvignon Helan Mountain Čína 2O21 Chateau Changyu Moser XV

Cabernet Sauvignon ( Bouchet, Bouche, Petit-Bouchet, Petit-Cabernet, Petit-Vidure, Vidure, Sauvignon..

18.99€ 16.90€ Bez DPH: 14.08€

Štítky: Cabernet Sauvignon, Čína, Ningxia, Changyu, Červené víno, Luxusné víno, Víno, Suché,