Blog

Nový ročník najlepšieho vína Izraela ! Katzrin Cuvée 2012 od Golan Heights Winery

 Katzrin 2012 Yarden -  Golan Heights Winery

Ikonické víno od najlepšieho vinárstva Izraela .Ktoré sa dorába iba z h najvhodnejších  ročníkoch

( 1990, 1993, 1996 ,2000,2003,2004,2007,2008,2011 a 2012.) .


2012 je  klasická cuvée  4 červených odrôd : Cabernet Sauvignon 83% , Merlot 10% , Petit Verdot 5 % a Malbec 2% .Každá odroda vyzrieva jednotlivo v nových dubových sudoch barrique  po dobu 18 mesiacov. Po scelení víno vyzrieva dalších 6 mesiacov v tých istých sudoch . Ročník 2012 je limitovaná séria 15 000 fliaš , víno vhodné na dlhodobé archivovanie.


Klasická ,, bordeaux ,, s vôňou po lesnom ovocí , čierneho čaju a čokolády. V chuti možeme najsť prezreté čierne bobuľové ovocie , tabak či jemné tóny kože . Víno odporúčane dekantovať 1 hodinu pred podávaním.


Odporúčame podávať k silne korenenému jahňaciemu mäsu a steakom. Servírujeme pri teplote 18-22 stupňov.

Objem : 0,75 l – Drevené krabička 

Obsah alkoholu :15,50 %   


GOLAN HEIGHTS WINERY
1976, je známy ako rok kedy boli vysadené prvé vinohrady pre komerčnú produkcia vína a to nielen pre vinárstvo Golan Heights Winery ale aj pre celú oblasť Galilea a krajinu Izrael. 1983 bol prvý komerčný ročník ktorý bol uvedený na trh pod jednotnou zančkou Golan Heights Winery Yarden. V súčastnosti má  Vinárstvo Golan Heights Winery  8 vlastníkov - 4 Kibbutze a 4 Moshavime.  Vo vlastníctve má 28 jednotlivých vinohradov ktoré sú rozdelené do 430 blokov, z toho 96 % v oblasti Galilea. Vinárstvo sa aktuálne nachádza v dedine Katzrin (Quatsrin).  Celá produkcia je rozdelená do niekoľkých značiek.
Najkvalitnejšie vína nesú etiketu YARDEN, vlajkovou ľodou vinárstva je červené Cuvée Katzrin ( Cabernet Sauvignon, Merlot , Cabernet franc , Petit Verdot a Malbec ) a biela verzia Katzrin Chardonnay.  
Od roku 2006 sa hlavný technolog / enolog vinárstva Victor Schoenfeld rozhodol pre spoločný projekt so svetoznámou Enologičkou Zelma Longovou pre vytvorenie nového prémiového Cuvée ROM ( Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot). V rámci značky Yarden sú ešte vína rozdelené na : 
Single Vineyards - vína jednej odrody zo samostatného vinohradu.
Yarden Odrodové Vína - vína z jedenj odrody ktoré pochádzajú z viacerých vinohradov oblasti Galilea 
Mount Hermont Cuvée - Červená verzia je Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet franc , Červené Indigo obsahuje Cabernet Sauvignon a Syrah / Shiraz ; biele verzie sú rozdelené na cuvée  Chardonnay, Sauvignon blanc a Polosladká verzia Moscato.
Dalšiou značkou sú vína s etiketou GAMLA, ktoré sú vína s vierohodným odzrkadlením odrody. Tieto vína zrejú kratšie, a s menším podielom dubových sudov ako vína značky Yarden. 


Čo je Košer Víno 
Podľa židovského zákona sa na Košer víno pozerá z troch pohľadov : 
1.Hrozno a Vinohrad 
2.Látky ktoré sa pridávajú / používajú na výrobu vína ( okrem Hrozna )
3.Proces výroby, od zberu až po flašovanie 

Nový ročník najlepšieho vína Izraela ! Katzrin Cuvée 2012 od Golan Heights Winery

NOVÝ Ročník 2017 V PONUKE !!!  Whispering Angel 2017 Vinárstvo Chateau d’Esclans sa nachádza  v jedinečnej lokalite Gorges de Pennafort , ktorá je vzdialen...
Zobrazenie 1 až 1 z 1 (1 stránok)