• Viogner Le Versant 2022 Foncalieu

Toto plné a aromatické odrodové víno z Languedocu je klasické Viognier s príťažlivou chuťou marhule a kvetinových citrusov a jemným nádychom dubu. Príjemná svieža kyselinka uzatvára dohodu a toto juhofrancúzske víno ponúka veľkú hodnotu. Zaujímavá alternatíva pre fanúšikov bohatého Chardonnay. Výrazná vôňa zrelých marhúľ, šťavnatých broskýň a tropických podtónov. Na podnebí vylepšené bohatým kôstkovým ovocím a povznášajúcou citrusovou kyslosťou, ktorá prechádza do pretrvávajúceho záveru.


Odroda Viognier 

Odroda známa predovšetkým z francúzskej oblasti Rhôny, Vína z apelácií Condrieu a Chateau Grillet sú najlepšími príkladmi pre všetkých vinohradníkov a výrobcov tejto aromatickej odrody. Najlepšie vína sú intenzívne zlatisté, aromatické a plné s vysokým alkoholom. 

Pestrosť vône sa prejavuje hlavne v podobe : medu, broskýň, včelieho plástu a manga.

Charakteristická je olejovitá štruktúra s plným telom a nezriedka alkoholom prekračujúcim 14%.

Vegánske víno 


Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nie je oficiálnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končí až pri hraniciach so Španielskom. Celá oblasť má veľa apelácii so štatútom AOC medzi ktoré najznámejšie patria :Minervois , Banylus, Maury, Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti, ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne. Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a blízke Katalánsko. Celá oblasť môže byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone. Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone môžu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes. Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrnuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regióne Aude.Alergény
Oxid siričitý
Farba
Biele
Krajina
Francúzsko
Objem
0,75l
Odroda
Viognier
Ročník
2022
Teplota servírovania
10‑12 °C
Výrobca
Vignobles Foncalieu
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Výroba
vegánske
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Viogner Le Versant 2022 Foncalieu

Krátky popis

Odroda Viognier Odroda známa predovšetkým z francúzskej oblasti Rhôny, Vína z apelácií Condrieu a Chateau Grillet sú najlepšími príkladmi pre všetkých vinohradníkov a výrobcov tejto aromatickej odrody. Najlepšie vína sú intenzívne zlatisté, aromatické a plné s vysokým alkoholom. Pestrosť vône sa prejavuje hlavne v podobe : medu, broskýň, včelieho plástu a manga. Charakteristická je olejovitá štruktúra s plným telom a nezriedka alkoholom prekračujúcim 14%.
  • 13.00€

  • Bez DPH: 10.83€

Súvisiace produkty

Viognier 1884 Escorihuela Gascon 2023 Mendoza

Viognier 1884 Escorihuela Gascon 2023 Mendoza

Biele suché víno s žltou farbou s jasnými zlatými odleskami. Komplexná aromatika s tónmi marhúľ..

15.00€ Bez DPH: 12.50€

Štítky: Vino, Biele, Viognier, Francúzsko, Vegánske víno