• Shiraz Reserva

Charakter:
Zvodné víno s karmínovou farbou a červeným okrajom. Nos sa naplní arómovou korenia, sušených sliviek, černíc a čokolády. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub s trvajúcim koncom. Triesloviny vytvárajú výborný potenciál na archiváciu.
Víno a jedlo:
Vychutnajte s jahňacinou, divinou alebo čokoládovými koláčikmi.

Syrah ( Shiraz, Hermitage, Antourenein noir, Candive, Entournerein, Hignin noir, Marsanne noir ) 

Modrá muštová odrod, ktorá je rozširená po celom svete. Najznámejšie vína pochádzajú z údolia Rhôny. Na severe Rhôny sa Syrah používa do Cuvée s Viognierom pri Apelácii Côte Rôtie,Cornas alebo ako Hermitage. Víno ma intenzívnu, fialovo-rubínovú farbu , plné telo a ovocný charakter.Syrah ma menší obsah trieslovin ako Cabernet Sauvignon takže nepotrebuje dlhodobé vizrievanie vo flaši alebo kupážovanie s inými odrodami. Podľa terroiru sa aromatický profil može meniť a pri vínach zo starého sveta sa vyskitujú animálne tony ako koža, mäso alebo aj slanina. Vínimočné vína prechádzajú školením v dreve čo podporuje komplexnosť vína o dymový charakter. Vína z nového sveta ako Austrália alebo Argentína sú plné prezretého lesného ovocia a čokolady. 


Oblasť Stellenbosch 
Najväčšia a najdoležitejšia vinohradnícka oblasť celej Južnej Afriky. S polohou k falošnému zálivu ma najvhodnejšiu polohu pre optimáne klimatické podmienky. Celá oblasť Stellenbosch je rozdelená na 5 menších častí - subregionov ( wardov) . Simonsberg - Stellenbosch sa nachádza na severo-západe od centra mesta Stellenbosch. S nadmorskou výškou cez 450 metrov nad morom, tu dominujú medzinárodné biele odrody ako Chardonnay a Sauvignon blanc. Oblasť Bottelary je situovaná na juhu celého regionu, pričom dominujú tu červené odrody ako Syrah / Shiraz a Cabernet Sauvignon. 
Devon Valley severne od centra Stellenboschu ma rozmanitú topografiu vďaka ktorej sa tu darí rozmanitému spektru vín. Rovnaké podmienky najdeme aj v susednej oblasti (warde ) Papegaaiberg,čo v preklade znamená papagají vrch.Jenkershoek Valley leži severo-východne od mesta Stellenbosch, vinice sú tu umiestnené na svahoch a v údolí. Hlavné odrody tu tvoria Cabernet Sauvignon a Cabernet franc.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Shiraz Reserva

Krátky popis

Zvodné víno s karmínovou farbou a červeným okrajom. Nos sa naplní arómovou korenia, sušených sliviek, černíc a čokolády. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub s trvajúcim koncom. Triesloviny vytvárajú výborný potenciál na archiváciu. Víno a jedlo: Vychutnajte s jahňacinou, divinou alebo čokoládovými koláčikmi.
  • 21.59€

  • Bez DPH: 17.99€

Súvisiace produkty

Syrah Yarden

Syrah Yarden

CharakteristikaVo vôni cítiť sladké tóny ovocia, čerešne a černíc. Víno je plné, energické s jemnou ..

34.90€ Bez DPH: 29.08€

Syrah Reserve 1884 Escorihuela  Mendoza

Syrah Reserve 1884 Escorihuela Mendoza

Víno zrelo 9 mesiacov vo francúzskych a amerických barikoch. Farba je tmavo rubínová s ľahko purpuro..

14.10€ Bez DPH: 11.75€

Syrah Reserve

Syrah Reserve

Jasná a elegantná rubínová farba. Buket plný čerešní, červených ríbezlí, fialiek a hodvábn..

10.00€ Bez DPH: 8.33€