• Pinotage Super Premium

Charakter:
Zvodné a elegantné víno s finesou. Aróma je plná bobuľovín, sliviek, čerešne a čokolády. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub s trvajúcim koncom. Víno vyrobené s vášňou a kreatívnosťou a nesmiernym zmyslom pre detail. Servírujeme pri teplote 18° - 20°C.

Odroda Pinotage 

Najdôležitejšia odroda Južnej Afriky kde aj v roku 1925  vznikla krížením odrôd Pinot noir a  Cinsaut. Mimo domoviny sa nachádza v Izraeli a v USA, kde produkuje plné, extraktívne vína s príjemnými trieslovinami a ovocním charakterom. 

 Oblasť Stellenbosch 

Najväčšia a najdoležitejšia vinohradnícka oblasť celej Južnej Afriky. S polohou k falošnému zálivu ma najvhodnejšiu polohu pre optimáne klimatické podmienky. Celá oblasť Stellenbosch je rozdelená na 5 menších častí - subregionov ( wardov) . Simonsberg - Stellenbosch sa nachádza na severo-západe od centra mesta Stellenbosch. S nadmorskou výškou cez 450 metrov nad morom, tu dominujú medzinárodné biele odrody ako Chardonnay a Sauvignon blanc. Oblasť Bottelary je situovaná na juhu celého regionu, pričom dominujú tu červené odrody ako Syrah / Shiraz a Cabernet Sauvignon. 
Devon Valley severne od centra Stellenboschu ma rozmanitú topografiu vďaka ktorej sa tu darí rozmanitému spektru vín. Rovnaké podmienky najdeme aj v susednej oblasti (warde ) Papegaaiberg,čo v preklade znamená papagají vrch.Jenkershoek Valley leži severo-východne od mesta Stellenbosch, vinice sú tu umiestnené na svahoch a v údolí. Hlavné odrody tu tvoria Cabernet Sauvignon a Cabernet franc.
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Oblasť
Stellenbosch
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Pinotage Super Premium

Krátky popis

Suché, červené víno, ročník: 2012 krajina: JAR ,oblasť: Stellenbosch,výrobca: Eikendal,objem: 0,75l
  • 24.00€

  • Bez DPH: 20.00€

Súvisiace produkty

Barkan Pinotage Superieur  2007

Barkan Pinotage Superieur 2007

Odroda Pinotage Najdôležitejšia odroda Južnej Afriky kde aj v roku 1925  vz..

50.80€ Bez DPH: 42.33€

Special Reserve Pinotage Barkan

Special Reserve Pinotage Barkan

Hrozno pre Pinotage osobitnej rezervy pochádzajú z vinárských viníc v Tel Zafit, ktoré sa vyznačuju ..

26.00€ Bez DPH: 21.67€