• Eikendal Cabernet Sauvignon Merlot

Výroba:
Po zbere je hrozno fermentované po dobu jedného týždňa v nerezových tankoch. Po fermentácii víno zreje 12 mesiacov v barikoch z francúzskeho dubu.

Charakter:
Víno hlbokej červenej farby s odtieňmi žltohnedej. Vo vôni dominujú zrelé černice a čierne ríbezle, ktoré sú spolu so zemitosťou charakteristické pre Cabernet Sauvignon. Korenistý a sladký francúzsky dub dopĺňa a vyvažuje ovocie, ktorého bohatosť a koncentrovanosť podporujú jemné triesloviny. Zrelosť ovocia sa odráža aj v sladkom a dlhom konci.

Oblasť Stellenbosch 

Najväčšia a najdoležitejšia vinohradnícka oblasť celej Južnej Afriky. S polohou k falošnému zálivu ma najvhodnejšiu polohu pre optimáne klimatické podmienky. Celá oblasť Stellenbosch je rozdelená na 5 menších častí - subregionov ( wardov) . Simonsberg - Stellenbosch sa nachádza na severo-západe od centra mesta Stellenbosch. S nadmorskou výškou cez 450 metrov nad morom, tu dominujú medzinárodné biele odrody ako Chardonnay a Sauvignon blanc. Oblasť Bottelary je situovaná na juhu celého regionu, pričom dominujú tu červené odrody ako Syrah / Shiraz a Cabernet Sauvignon. 
Devon Valley severne od centra Stellenboschu ma rozmanitú topografiu vďaka ktorej sa tu darí rozmanitému spektru vín. Rovnaké podmienky najdeme aj v susednej oblasti (warde ) Papegaaiberg,čo v preklade znamená papagají vrch.Jenkershoek Valley leži severo-východne od mesta Stellenbosch, vinice sú tu umiestnené na svahoch a v údolí. Hlavné odrody tu tvoria Cabernet Sauvignon a Cabernet franc.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Eikendal Cabernet Sauvignon Merlot

Krátky popis

Suché, červené víno, odroda: Cabernet Sauvignon, Merlot, ročník: 2009, krajina: JAR, oblasť: Stellenbosch, výrobca: Eikendal, objem: 0,75l
  • 21.00€
  • 9.99€

  • Bez DPH: 8.33€

Súvisiace produkty

Mount Hermon Red Yarden 2017 Košer

Mount Hermon Red Yarden 2017 Košer

Charakteristika:V chuti cítiť maliny, černice, čerešne a divé bobuľové ovocie s náznakom bylín. Víno..

15.90€ Bez DPH: 13.25€

Eikendal Classique Reserva Magnum

Eikendal Classique Reserva Magnum

Charakter:Classique je zmesou Cabernetu Sauvignon a Cabernetu Franc.Oplýva sladkou vôňou zrelého čer..

55.00€ Bez DPH: 45.83€