• Shiraz Reserva

Charakter:
Zvodné víno s karmínovou farbou a červeným okrajom. Nos sa naplní arómovou korenia, sušených sliviek, černíc a čokolády. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub s trvajúcim koncom. Triesloviny vytvárajú výborný potenciál na archiváciu.
Víno a jedlo:
Vychutnajte s jahňacinou, divinou alebo čokoládovými koláčikmi.

Syrah ( Shiraz, Hermitage, Antourenein noir, Candive, Entournerein, Hignin noir, Marsanne noir ) 

Modrá muštová odrod, ktorá je rozširená po celom svete. Najznámejšie vína pochádzajú z údolia Rhôny. Na severe Rhôny sa Syrah používa do Cuvée s Viognierom pri Apelácii Côte Rôtie,Cornas alebo ako Hermitage. Víno ma intenzívnu, fialovo-rubínovú farbu , plné telo a ovocný charakter.Syrah ma menší obsah trieslovin ako Cabernet Sauvignon takže nepotrebuje dlhodobé vizrievanie vo flaši alebo kupážovanie s inými odrodami. Podľa terroiru sa aromatický profil može meniť a pri vínach zo starého sveta sa vyskitujú animálne tony ako koža, mäso alebo aj slanina. Vínimočné vína prechádzajú školením v dreve čo podporuje komplexnosť vína o dymový charakter. Vína z nového sveta ako Austrália alebo Argentína sú plné prezretého lesného ovocia a čokolady. 


Oblasť Stellenbosch 
Najväčšia a najdoležitejšia vinohradnícka oblasť celej Južnej Afriky. S polohou k falošnému zálivu ma najvhodnejšiu polohu pre optimáne klimatické podmienky. Celá oblasť Stellenbosch je rozdelená na 5 menších častí - subregionov ( wardov) . Simonsberg - Stellenbosch sa nachádza na severo-západe od centra mesta Stellenbosch. S nadmorskou výškou cez 450 metrov nad morom, tu dominujú medzinárodné biele odrody ako Chardonnay a Sauvignon blanc. Oblasť Bottelary je situovaná na juhu celého regionu, pričom dominujú tu červené odrody ako Syrah / Shiraz a Cabernet Sauvignon. 
Devon Valley severne od centra Stellenboschu ma rozmanitú topografiu vďaka ktorej sa tu darí rozmanitému spektru vín. Rovnaké podmienky najdeme aj v susednej oblasti (warde ) Papegaaiberg,čo v preklade znamená papagají vrch.Jenkershoek Valley leži severo-východne od mesta Stellenbosch, vinice sú tu umiestnené na svahoch a v údolí. Hlavné odrody tu tvoria Cabernet Sauvignon a Cabernet franc.


Juhoafrická republika

História vinohradníctva a vinárstva v Južnej Afrike siaha do roku1659, kedy bolo vyrobené prvé stolové víno. Jan. van Riebeeck zakladateľ Cape Townu na to použil odrody dovezené z Francúzska.1685 bolo založené prvé vinárstvo v oblasti f Constantia. Další rozmach nastal v roku 1688 kedy do Juhoafrickej republiky prišli francúzsky Hugueonty  a založili tu oblasť Franschhoek v preklade Francúzsky kút. 1886 postihla celu krajinu Phylloxera. Prvé vinohradnícke družstvo vzniklo v roku 1918 pod názvom KWV a zameriavalo sa skôr na destiláciu brandy.

V súčastnosti je povolených 82 odrôd na výrobu stolových vín. Na prvom mieste v rozlohe je Chenin blanc , tu známy pod menom Steen. Nasledujú Cabernet Sauvignon,Colombard,Chardonnay,Sauvignon blanc, Merlot, Shiraz a Pinotage. 

Vinohradnícke oblasti WO - WINE ORIGIN.

Víno musí byť 100% z 1 vinohradníckej oblasti, minimálne 85% musí byť v odrody na etikete.  

Systém zavedený v roku 1973 kde sa nachádzajú 4 kategórie 

Geografic unit : Western Cape, Northern Cape, Eastern Cape, KwaZulu-Natal a Limpopo

Region : Boberg, Breede River Valley, Cape South Coast, Coastal Region, Klein Karoo, Olifants River, 

Distric :

Ward


,,Estate,, udáva že víno bolo dopestované, spracované a naflašované v jedom a tom istom vinárstve.

,,Single vineyard,, víno zo samostatného vinohradu ktorý nieje väčší ako 6 hektárov.


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Shiraz Reserva

Krátky popis

Zvodné víno s karmínovou farbou a červeným okrajom. Nos sa naplní arómovou korenia, sušených sliviek, černíc a čokolády. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub s trvajúcim koncom. Triesloviny vytvárajú výborný potenciál na archiváciu. Víno a jedlo: Vychutnajte s jahňacinou, divinou alebo čokoládovými koláčikmi.
  • 21.59€

  • Bez DPH: 17.99€

Súvisiace produkty

Syrah Yarden 2016 Golan Heights Winery

Syrah Yarden 2016 Golan Heights Winery

 CharakteristikaVo vôni cítiť sladké tóny ovocia, čerešne a černíc. Víno je plné, energické s j..

31.70€ Bez DPH: 26.42€

Syrah Reserve 1884 Escorihuela  Mendoza

Syrah Reserve 1884 Escorihuela Mendoza

Víno zrelo 9 mesiacov vo francúzskych a amerických barikoch. Farba je tmavo rubínová s ľahko purpuro..

6.00€ Bez DPH: 5.00€