• Alma Negra Tinto Negra

Názov Alma Negra  je odvodený od prekladu čiera duša, čo charakterizuje vína ktoré reprezentuje. Farba je intenzívna rubínová s purpurovým orámovaním. Vôňa s príjemními  tónmi slivky , čerešne a moruše, ktoré sa tiež prenášajú do plnej ovocnej chuti s dotykom čokolády. 

Bonarda 

Známa aj pod názvom Douce Noir,Charbono alebo aj Corbeau .Aj napriek pôvodu z Francúzskeho regionu Savojsko, momentálne je napestovanejšou odrodou Argentíny.   Vína z zejto odrody majú intenzívnu farbu,vôňu prezretého lesného ovocia a slivek. Pri prémiových vínach sa nachádzajú aj tony po tabaku alebo korenia. Oproti Malbecu a Cabernetu majú vína nízky obsah tireslovín a sviežu kyselinku. 


Malbec ( Auxerrois ,Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo )

Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší  Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa  Cabernet Sauvignon Cabernet franc.  Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky.  Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín.  Obsah alkoholu je  obvykle medzi 13,50 a 15,00%.
Väčšina vín z nového sveta  je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.  

 

Mendoza 
Oblasť okolo hlavného mesta provincie Mendoza, ktorá leží v nadmorskej výške približne 1 000  metrov nad morom, je najdoležitejšou a najrozsiahlejšou vinohradníckou oblasťou Argentíny.  Odkial pochádza viac než 70% argentínskeho vína. Vinice začínajú už na samom okraji mesta pri mieste zvanom Lavalle a postupujú na juh asi 300 km až k mestu  Santa Rafael. Väčšina viníc je tu vedená na tradičný spôsob vedenia parral. V celej oblasti prevláda suché stepné podnebie a nezriedka denné teploty presiahu až 40 stupňov celzia. Nakoľka je oblasť Mendoza rozsiahla , dalej sa delí na viac podzón. 
Luján de Cuyo na juh od mesta Mendoza je najvhodnejšia pre modrú odrodu Malbec. 
Maipú, najteplejšia oblasť regiónu a dominuje tu hlavne odroda Cabernet Sauvignon.
Tupungato, je najznámejšie pre svoje vinice v nadmorskej výške až 1500 metrov nad morom s výsadbou Chardonnay a Pinot noir ( Rulandské modré ).

Zvyškový cukor
Suché
Oblasť
Mendoza
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Alma Negra Tinto Negra

Krátky popis

Malbec Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa Cabernet Sauvignon a Cabernet franc. Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou. Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky. Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín. Obsah alkoholu je obvykle medzi 13,50 a 15,00%. Väčšina vín z nového sveta je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.
  • 21.88€

  • Bez DPH: 18.23€
  • Cena vo vernostných bodoch: 22

Súvisiace produkty

Periquita Reserva 2016 José Maria da Fonseca

Periquita Reserva 2016 José Maria da Fonseca

Červené cuvée z tradičných portugalských ordôd Castelão, Touriga Nacional a Touriga Francesa . ..

14.99€ Bez DPH: 12.49€