• Cabernet Sauvignon Segal´s Unfiltered

65% Cabernet Sauvignon z vinohradu Dishon, 25% Cabernet Sauvignon z údolia Kedesh, 10 % Merlot z vinohradu Dovev.

Víno zrelo 19 mesiacov v dubových sudoch 90% francúzskych, 5% amerických a 5% v exotických európskych dubových sudoch, ktoré dávajú vínu štýl a intenzitu. Sú použité iba nové sudy, ktoré boli špeciálne vyberané pre rozšírenie a okorenenie dychu vína pri udržaní ovocnosti v centre, ktorá má byť iba decentne orámovaná elegantným dubom.

Víno bolo fľaškované bez čírenia a filtrácie. Pôvodné, divoké a intenzívne je toto víno, vhodné pre dlhodobé uskladnenie počas ktorého si víno udrží prirodzený pôvodný depozit vo fľaši.

Charakteristika:
Tmavé, takmer čierne víno granátovej farby, vo vôni je silné, so závanom škorice, brusníc, červeného a čierneho ovocia. Vo víne je sústredené sýte mladistvé ovocie. Tento dojem je zosilnený vôňou korenia. Na jednej strane je drevo harmonicky integrované a môže byť detekované iba na pozadí s náznakom sušienok, dymovosti a mocca kávy skôr s čiernym korením ako s vanilkou. Na druhej strane, je ovocie okorenené uhladeným náznakom mäty, eukalyptu, vlhkej pôdy lesa, živice a čiernych ríbezlí.
Môže sa zdať, že táto vôňa môže byť vdychovaná tak dlho ako si želáte. Vôňa vás však nebude nudiť, kôli neustálym zmenám vo víne. Rozvinutá vôňa bude slabnúť do rôznorodých tónov dlhé hodiny do konca.
Jazyk ukazuje podobné stopy ako nos. Rovnako dominuje ovocie s mätou, eukalyptom, trochou zeleného korenia orámované trochou dubových štiepkov. Víno je elegantné, bohaté na strede jazyka. Víno nie je najintenzívnejšie bezprostredne po vložení do úst, ale neskôr. Slabne do náznakov nugátu, oblátok, dubového dymu, pred usadením do veľmi dlhého, veľkorysého záveru, v ktorom pocítime čisté ovocie s ozvenou zelených náznakov ovocia.
Víno si môžete užívať okamžite, najlepšie však od roku 2018 do 2027, možno aj dlhšie. Toto víno si zachováva mladosť po dlhé roky. Navzdory masívnej sile, dosť priestoru ostáva aj pre jeho komplexnosť. Je štylizované viac ovocne s dubom na pozadí, ponecháva si viac čistotu a komplexnosť ako sladkosť a bombastickosť.
Toto víno najviac charakterizuje nefiltrovaný Cabernet Sauvignon zo “starého sveta”!

Nálepka na fľaši je z ručne vyrábaného papiera s vliskami zrniek hrozna a vláknami dreva moruší, ktoré rastú vedľa vinohradu, čo odráža nenapodobitelnosť pôvodu tohto vína.


Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso
Barikové víno
19 mesiacov v dubových sudoch

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Cabernet Sauvignon Segal´s Unfiltered

Krátky popis

Cabernet Sauvignon ( Bouchet, Bouche, Petit-Bouchet, Petit-Cabernet, Petit-Vidure, Vidure, Sauvignon Rouge) Najznamejšia odroda na svete. Rozšírená po celom svete, od Austrálie ( Margaret River, Coonawarra, Barossa ), USA ( Napa Valley, Sonoma), Francuzsko ( Medoc, Graves), Čile ( Colchagua ), Argentína ( Mendoza) až po Strednú Europu . Víno ma intenzívnu rubinovú frabu, velké množstvo trieslovín a kyselín. Charakteristický je aromatický profil : Cassis, Eukalyptus, Tabako a kôstkové ovocie. Často krát sa používa do Cuvée odordami ako Cabernet franc, Merlot, Petit verdot,Malbec alebo Carmenére ako Bordeaux Blend. V novom svete je najznamejšie miešané so Syrah aby sa eliminovali silné triesloviny. Víno odrody Cabernet Sauvigon je vhodné na dlhodobé vyzrievanie vo flaši.
  • 58.60€

  • Bez DPH: 48.83€

  • 6 alebo viac 49.99€

Súvisiace produkty

Art Collection Cabernet Sauvignon

Art Collection Cabernet Sauvignon

Možný okamžtý osobný odber na predajni : Stromova 9 BratislavaCabernet Sauvignon 2011 , Akostné odro..

19.00€ Bez DPH: 15.83€