• Grenache Blanc Réserve Saint-Marc  2022 FONCALIEU

Réserve Saint-Marc Grenache Blanc je svieža, živá a plná vôní grapefruitu, hrušky a letných kvetov. V ústach je víno rovnako bujné, radostná prehliadka chutí citrónu a limetky vyvážená šťavnatou kyselinkou. Spárujte s morskými plodmi a šalátmi alebo pite samostatne.


Odorda Grenache blanc ( Garnacha Blanca, Garnatxa Blanca, White Grenache)

Grenache blanca po francúzsky Grenache Blanc, je biela variácia známej odrody z údolia rieky Rhôny : Grenache Noir. Vína z odrody Garnacha Blanca sú plné, extraktívne s vysokým obsahom alkoholu a  kyselín.  Medzi popredné vinohradnícke oblasti kde sa Grenache blanc pestuje sú :  Châteauneuf-du-Pape a Languedoc-Roussillon vo Francúzsku a Katalánsko v  
Španielsku

Vignobles Foncalieu

Vinárstvo Foncalieu pracuje sa spôsobe družstva ktoré zahrňuje viac ako 600 vinohradníkov z oblasti Languedoc-Roussillon. Prémiové vína sú z najslavnieších apelácii Južného Francúzska a to hlavne : Saint Chinian, Minervois, Corbières a Picpoul de Pinet.  


Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nie je oficiálnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končí až pri hraniciach so Španielskom. Celá oblasť má veľa apelácii so štatútom AOC medzi ktoré najznámejšie patria :Minervois , Banylus, Maury, Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti, ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne. Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a blízke Katalánsko. Celá oblasť môže byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone. Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone môžu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes. Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrnuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regióne Aude.
Alergény
Oxid siričitý
Krajina
Francúzsko
Podľa príležitosti
Na každý deň
Teplota servírovania
10‑12 °C
Výrobca
Vignobles Foncalieu
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Languedoc
Zrecí potenciál
0-2 roky
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Grenache Blanc Réserve Saint-Marc 2022 FONCALIEU

Krátky popis

Réserve Saint-Marc Grenache Blanc je svieža, živá a plná vôní grapefruitu, hrušky a letných kvetov. V ústach je víno rovnako bujné, radostná prehliadka chutí citrónu a limetky vyvážená šťavnatou kyselinkou. Spárujte s morskými plodmi a šalátmi alebo pite samostatne.
  • 9.99€

  • Bez DPH: 8.33€

  • 6 alebo viac 8.99€

Súvisiace produkty

Cabernet  Sauvignon  Le Versant IGP Pays d’Oc 2022 Foncalieu

Cabernet Sauvignon Le Versant IGP Pays d’Oc 2022 Foncalieu

Červené suché víno z odrody Cabernet Sauvignon ktoré má intenzívnu rubínovú farbu, vôňu čierneho ríb..

11.90€ Bez DPH: 9.92€

Syrah  Le  Verdant 2022 Foncalieu

Syrah Le Verdant 2022 Foncalieu

Veľmi čerstvá a dobre vyvážená aróma červeného kôstkového ovocia,  čiernych ríbezlí a sladkého ..

11.90€ Bez DPH: 9.92€

Chardonnay Réserve Saint-Marc  2022 FONCALIEU

Chardonnay Réserve Saint-Marc 2022 FONCALIEU

Réserve Saint-Marc Chardonnay je dobre spracované, svieže biele z južného Francúzska, ktoré ponúka f..

9.99€ Bez DPH: 8.33€

Štítky: Grenache blanc, Vino, Francúzsko, Foncalieu