Vôňa zrelého tropického ovocia (figy) a svieža textúra viníc La Pirámide sa spájajú s vôňou bieleho kôstkového ovocia a kôstkového ovocia (broskyňa, hruška) a oživujúcimi citrusovými tónmi viníc vinohradu Domingo. Chuť je svieža  kde dominujú tóny bielych kvetov, silný minerálny charakter a svieže, svieže kyseliny z viníc Adrianna dotvárajú toto vyvážené, koncentrované argentínske biele víno s čistým pocitom v ústach.


Hodí sa k jedlám z hydiny, morským plodom, krevetám, restovaným mušliam, bylinkovému rizotu. 


Vína Catena sú špeciálnou montážou viníc High Mountain Estate Vineyards od vinárky štvrtej generácie Laury Catenovej a hlavného vinára Alejandra Vigila. Aj keď sme zistili, že väčšina vín Catena sa konzumuje krátko po vydaní, sme radi, že krásne starnú desať až dvadsať rokov. Počas desaťročí štúdia a prieskumu vo vysokohorských terroiroch Mendozy identifikovala rodina Catena špeciálne lokality pre svoje vinohrady. 


Oblasť Mendoza 
Nachádza sa v centrálnej časti Argentíny,na severe hraničí s vinohradníckou oblasťou Catamarca a na juhu s  La Pampa a s Neuquén ktoré sú súčasťou Patagonie.
Samostatná Mendoza je súčasťou väčšej oblasti zvanej Cuyo, ktorá sa rozdeluje na 3 časti : La Rioja na severe, San Juan v centrálnej časti a Medoza na juhu. 
Oblasť okolo hlavného mesta provincie Mendoza, ktorá leží v nadmorskej výške približne 1 000  metrov nad morom, je najdoležitejšou a najrozsiahlejšou vinohradníckou oblasťou Argentíny. 
Odkiaľ pochádza viac než 70% argentínskeho vína. Vinice začínajú už na samom okraji mesta pri mieste zvanom Lavalle a postupujú na juh asi 300 km až k mestu  Santa Rafael. Väčšina viníc je tu vedená na tradičný spôsob vedenia parral. V celej oblasti prevláda suché stepné podnebie a nezriedka denné teploty presiahu až 40 stupňov Celzia. Nakoľko je oblasť Mendoza rozsiahla , dalej sa delí na viac pod zón. 
Luján de Cuyo na juh od mesta Mendoza je najvhodnejšia pre modrú odrodu Malbec
Maipú, najteplejšia oblasť regiónu a dominuje tu hlavne odroda Cabernet Sauvignon.
Tupungato, je najznámejšie pre svoje vinice v nadmorskej výške až 1500 metrov nad morom s výsadbou Chardonnay a Pinot noir ( Rulandské modré ). 


Bodegas Catena Zapata

Bodega Catena Zapata je jednou z popredných vinárskych usadlostí v argentínskej Mendoze. Spoločnosť bola založená v roku 1902 a stále je v rodinných rukách, je známa najmä svojimi bohatými, plnými červenými vínami vyrábanými z Malbecu.
OceneniaDecanter Man of the Year, Wine Spectator Distinguished Service Award, Der Feinschmaker Award, Wine and Spirits a Wine Enthusiast Winery Awards.

"Nicolás Catena Zapata je muž vízie, vysokého intelektu, vždy zvedavý na druhých a na to, ako sa svet vyvíja. Bol nápomocný pri zmene argentínskej vinárskej scény viac ako ktokoľvek iný a posunul ju smerom k vysokej kvalite."
Barón Eric de Rothschild, Château Lafite


Vinárstvo sa skladá zo šiestich viníc v subregiónoch Luján de Cuyo, Tupungato a San Carlos v Mendoze, v nadmorských výškach od 3000 do 4750 stôp (920 až 1450 metrov) nad morom. Vinárstvo s nápadným tvarom pyramídy ovplyvneným mayskými vplyvmi sa nachádza v meste Agrelo, v Luján de Cuyo

Catena vyrába širokú škálu vín pod niekoľkými rôznymi etiketami. Najvyššou úrovňou je línia Catena Zapata, ktorá zahŕňa štyri samostatné vinohradnícke vína z dvoch rôznych vinohradov, Nicasia a Arianna, a Malbec Argentino, ktoré sa vyrába z hrozna vybraného z najlepších radov každého z nich. Línie DV Catena a Saint Felicien sú určené skôr na každodenné pitie a obe ponúkajú odrodové vína vyrobené z odrôd MalbecCabernet Sauvignon a Chardonnay

Alergény
Oxid siričitý
Chuť a aróma
ananás
hruška
Mango
Farba
Biele
Krajina
Argentína
Objem
0,75l
Odroda
Chardonnay
Ročník
2021
Teplota servírovania
10‑12 °C
Výrobca
Bodega Catena Zapata
Zvyškový cukor
Suché
Oblasť
Mendoza

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Catena Chardonnay 2021 Mendoza Catena Zapata

Krátky popis

Vôňa zrelého tropického ovocia (figy) a svieža textúra viníc La Pirámide sa spájajú s vôňou bieleho kôstkového ovocia a kôstkového ovocia (broskyňa, hruška) a oživujúcimi citrusovými tónmi viníc vinohradu Domingo. Chuť je svieža kde dominujú tóny bielych kvetov, silný minerálny charakter a svieže, svieže kyseliny z viníc Adrianna dotvárajú toto vyvážené, koncentrované argentínske biele víno s čistým pocitom v ústach.
  • 16.99€

  • Bez DPH: 14.16€

  • 6 alebo viac 15.00€

Súvisiace produkty

Chardonnay Yarden 2022 Košer

Chardonnay Yarden 2022 Košer

Víno má vôňu zrelej broskyne, citrusových plodov a vanilky. Víno má tropický charakter a v chuti sa ..

26.99€ Bez DPH: 22.49€

Chardonnay Katzrin 2021 Yarden Golan Heights Winery

Chardonnay Katzrin 2021 Yarden Golan Heights Winery

Yarden Katzrin je Chardonnay vyrábané iba vo výnimočných rokoch. Aromatické Chardonnay má oslnivé zo..

47.99€ Bez DPH: 39.99€

Štítky: Biele víno, Chardonnay, Argentínske víno, Mendoza, Catena Zapata