Sillages  je biele víno je 100% Albariňo. Nájdete tu komplexnú vôňu bieleho dužinového ovocia a korenia, medových a kokosových tónov. Jeho ústa s veľkorysými vôňami ovocia a krásna rovnováha so sviežosťou vás očaria. V ideálnom prípade ho budete jesť ako prílohu ku grilovaným krevetám, grilovanej podrážke alebo teľacej blankete. Budete ho podávať čerstvé pri 10 ° C.

Odroda Albarino je známa z oblasti Galícia - Severozápadného  Španielska  kde je hlavnou zložkou vín Rías Baixas. V Portugalsku ju nájdeme pod názvom Alvarinho. Víno disponuje vôňou po citrónu , limetky , broskyne . Chuť je podporená živou kyselinou , ktorá je charakteristická pre odrodu Albarino .  Albarino Sillages je vhodné na každodenne popíjanie ak aj stredomorským špecialitám . 

Bio Víno 


Ocenenia :  87/100 bronzová medaila Decanter  


Vignobles Foncalieu

Vinárstvo Foncalieu pracuje sa spôsobe družstva ktoré zahrňuje viac ako 6OO vinohradníkov z oblasti Languedoc-Roussillon. Prémiové vína sú z najslávnejších apelácii Južného Francúzska a to hlavne : Saint Chinian, Minervois, Corbières a Picpoul de Pinet.  


Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nie je oficiálnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končí až pri hraniciach so Španielskom. Celá oblasť má veľa apelácii so štatútom AOC medzi ktoré najznámejšie patria :Minervois , Banylus, Maury, Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti, ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne. Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a blízke Katalánsko. Celá oblasť môže byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone. Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone môžu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes. Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrnuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regióne Aude.
Alergény
Oxid siričitý
Alkohol
13,00%
Krajina
Francúzsko
Objem
0,75l
Odroda
Albariño
Ročník
2023
Teplota servírovania
8-10°C
Výrobca
Vignobles Foncalieu
Charakter
Ľahké / Svieže
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Morské plody
Výroba
BIO
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Albarino Sillages 2023 Foncalieu

Krátky popis

Sillages je biele víno je 100% Albariňo. Nájdete tu komplexnú vôňu bieleho dužinového ovocia a korenia, medových a kokosových tónov. Jeho ústa s veľkorysými vôňami ovocia a krásna rovnováha so sviežosťou vás očaria. V ideálnom prípade ho budete jesť ako prílohu ku grilovaným krevetám, grilovanej podrážke alebo teľacej blankete. Budete ho podávať čerstvé pri 10 ° C.
  • 13.50€

  • Bez DPH: 11.25€

  • 6 alebo viac 12.50€

Súvisiace produkty

Biele víno Petite  Paradis Grenache blanc / Marsanne /Rolle 2023  Foncalieu

Biele víno Petite Paradis Grenache blanc / Marsanne /Rolle 2023 Foncalieu

Petit Paradis je biele suché víno so svetlo zlatistej farby. Vo vôni dominuje zrelé žlté ovocie ako ..

14.90€ Bez DPH: 12.42€

Štítky: Vino, Biele vino, Francúzsko, Albarino, Sillages, 2023, Minerálne, Foncalieu, BIO víno, Novinka, Víno na leto