Víno odrody Barbera, ktorá pochádza z oblasti Piemont z apelácie Barbera D´Asti DOCG .Víno má ovocný charakter s príjemnými trieslovinami a sviežou kyselinou.

Vo víne dominuje červené kôstkové ovocie ako čerešne a slivky.  S vekom víno nadobúda vyzretejšie tony ako tabak alebo káva. 

Barbera D´Asti je jedným z najznamejším vínom severozápadného Talianska. Štatút DOC Denominazione di Origine Controllata dostala v roku 1970 a 2008 sa zaradila medzi známe vína kategorie DOCG Denominazione di Origine Controllata e Garantita. Odroda Barbera je jemnejšia a ovocnejšia ako známe Nebbiolo. 

Podľa príležitosti
Na každý deň
Vhodný syr
Bel Paese
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Zamatové / Harmonické
Oblasť
Piemont
Klasifikácia
Denominazione di Origine Controllata e Garantita DOCG
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Barbera D´Asti DOCG Barisel

  • Výrobca: Barisel
  • Kód produktu: 0712
  • Dostupnosť: 6

Krátky popis

Víno odrody Barbera, ktorá pochádza z oblasti Piemont z apelácie Barbera D´Asti DOCG .Víno má ovocný charakter s príjemnými trieslovinami a sviežou kyselinou. Vo víne dominuje červené kôstkové ovocie ako čerešne a slivky. S vekom víno nadobúda vyzretejšie tony ako tabak alebo káva. Barbera D´Asti je jedným z najznamejším vínom severozápadného Talianska. Štatút DOC Denominazione di Origine Controllata dostala v roku 1970 a 2008 sa zaradila medzi známe vína kategorie DOCG Denominazione di Origine Controllata e Garantita. Odroda Barbera je jemnejšia a ovocnejšia ako známe Nebbiolo.
  • 12.90€
  • 6.99€

  • Bez DPH: 5.83€

Štítky: Výpredaj vína, talianske víno, červené víno, Barbera