• Valdobbiadene Prosecco Superiore Extra Dry 3 L

Obsah alkoholu: 11.50%
Obsah cukru: 18,00g/l

Charakteristika:
Šumivé víno slamovo žltej farby s briliantovými odleskami. Má delikátnu vôňu hrušiek a bielych kvetov jazmínu a zemolezu. Je lahodné a veľmi svieže. V chuti je ľahké, pretrvávajúce a živé rovnako ako harmonické a elegantné. 

Víno a jedlo:
Toto víno je klasickejšia verzia Prosecca z oblasti Valdobbiadene. Je excelentné ako aperitív. Dobre sa hodí ku kôrovcom, rôznym rybám a ryži. Podávajte schladené na teplotu 7 – 8°C. Lepšie je chladiť v chladničke približne počas 2 hodín, nie dlhodobo skladovať v chladničke. Ideálne je servírovať v ľade (je schladené približne po 15 minútach). Fľašu z oblasti Valdobbiadene s klasickým „V“, povolila používať Asociácia Prosecca a tým garantovať pôvod produktu.

O vinárstve 
Založené v roku 2007, vinárstvo Terre di San Venanzio Fortunato bolo pomenované podľa jednej z najznámejších osobností celej oblasti Valdobbiadene. Biskup od  Poitiers. Celým  svojím menom Venanzio Onorio Clemenziano Fortunato , sa narodil v samom srdci produkcie Prosecca v meste Valdobbiadene a tak ako sa aj venoval cirkvi, rovnaké úsilie venoval osvete o pestovaní  viniča. Česť jeho pamiatke nesie aj meno Fortunato v názve vinárstva. Väčšina vín vinárstva Terre di San Venanzio Fortunato je klasifikovaná ako Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG v podobách ako Brut, Extra Dry, Dry Vintage, Superiore di Cartizze.
Od roku 2015 bola uvedená nová variácia v podobe Brut Demi Long

Proces výroby je podrobený šetrnému spracovaniu hrozna Glera ( Prosecco)  a 10% produkcie muštu sa oddeluje aby bola zvýšená kvalita konečného šumivého vína. 

Zakladatelka vinársva Monica Ganz pochádza priamo z blízskosti Valdobbiadene a celý život pracovala vo vinárskom premysle. Niekoľko rokov bola hlavým sekretariátom združenia Strada del Proseccoand Vini dei Colli Conegliano Valdobbiadene
Enolog vinárstva Luca Antiga, sa podiela na výrobe od roku 2014.


Klasifikácia Šumiých Vín Prosecco 

Celá produkcia Šumivých s označením Prosecco sa dá rozdeliť do 5 kvalitatívných stupňov.
Prosecco DOC - Oblasť sa nachádza na severo-východe Talianska, zasahuje do 5  provincí v regione Veneto - Treviso, Venice, Vicenza, Padua, Belluno a 4 provincí v regione  Friuli Venezia Giulia - Gorizia, Pordenone, Trieste and Udine
Prosecco Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG - Menšia oblasť ktorá sa nachádza medzi pahorkami Valdobbiadene a Conegliano.
Colli Asolani DOCG - Veľmi malá oblasť ktorá sa nachádza na protilahlom brehu rieky Piave. 
Prosecco Conegliano Valdobbiadene Superiore Rive DOCG  - Názov RIVE vyjadruje že vinohrady sa tu nachádzajú na strmých svahoch.Väčšina vín Conegliano Valdobbiadene Superiore Rive DOCG sa flašujú ako samostatné vinohrady . 
Valdobbiadene Superiore di Cartizze DOCG - Najmenšia a najprestíznejšia oblasť, s rozlohou necelých 107 hekárov ležiaca medzi vrchmi  San Pietro di Barbozza,Santo Stefano a Saccol.
Už od roku 1969 má svoje osobitné postavenie ktoré určuje najnižší hekárový výnos. 

Apelácia
Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG
Zvyškový cukor
Extra Dry
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Veneto
Klasifikácia
Denominazione di Origine Controllata e Garantita DOCG
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Aperitív

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Valdobbiadene Prosecco Superiore Extra Dry 3 L

Krátky popis

Šumivé víno slamovo žltej farby s briliantovými odleskami. Má delikátnu vôňu hrušiek a bielych kvetov jazmínu a zemolezu. Je lahodné a veľmi svieže. V chuti je ľahké, pretrvávajúce a živé rovnako ako harmonické a elegantné.
  • 140.00€
  • 134.50€

  • Bez DPH: 112.08€