• Tempranillo Roble Ercavio  2016  Bodegas Más Que Vinos

Roble Ercavio  je 100% Tempranillo store sa nazývaj aj Cencibel. Pre radu Ercavio hrozno pochádza z 35 až 50 ročných vinohradov. Jablčno-mliečna fermentácia prebiehala v amforách (tinajas). Následne víno zrelo 6 mesiacov vo francúzskych drevených sudoch.  


Tempranillo ( Ull de Llebre, Cencibel, Tinto Fino, Tinta del Pais,Aragonez ,Tinta Roriz )

Je najpestovanejšia Španielská modrá muštová odroda, ktorá dáva plné a intenzívne vína. Názov je odvodený od Španielského ,,temprano,, čo v preklade znamená skorý, kedže Tempranillo dozreva väčšinou o niekoľko týždnov skorej ako iné španielske odrody. Tvorí väčšinu najznámejších Španielských vín ako napríklad Rioja alebo Ribera del Duero. Pri neutrálnom charaktere vhodne odzrkadluje Terroir a je vhodná na zcelovanie s inými odrodami ako napríklad Garnacha noir a Merlot. Aromatický profil je plný tmavého kôstkového ovocia : slivka , čerešna a višňa. Doplnené o korenie a zrením pribude koža a tabak. 

Oblasť TOLEDO 

Toledo je hlavné mesto regiónu Castilla-La Mancha, ktorý sa nachádza 70 kilometrov južne od Madridu. Dominujúcov odrodou tu je GARNACHA. Vedlajšie odrody sú Tempranillo a Malvar


Bodegas Más Que Vinos

Vinárstvo bolo založené po tom ako v Rioje sa stretli traja vinári : Margarita Madrigal, Alexandra Schmedes a Gonzalo Rodriguez. Rodina Gonzala Rodriqueza má dlhú tradíciu vinohradníctva v oblasti Toledo, ktorá sa datuje až do roku 1851. Prvé vína označením Bodegas Más Que Vinos vznikli v roku 1999 a od vtedy sa vinárstvo zameriava na autentické vína z odrôd : Cencibel, GarnachaAirén and Malvar. V súčasnosti  má Más Que Vinos 70 hektárov viníc ktoré sú obhospodarované v ekologickom režime.

Rozloženie vinohradov a odrôd :

La Madre: Garnacha & Cencibel / Tempranillo

El Señorito: Cencibel / Tempranillo

Los Almendros: Cencibel / Tempranillo

La Carrasca: Cencibel / Tempranillo

Las Laderas: Cencibel / Tempranillo

Alto de las Lechuzas: Garnacha

 Los Candados: Malvar

Dosbarrios : Airén& Cencibel / Tempranillo

Cabañas de Yepes:  Airén& Cencibel / Tempranillo

Villarubia : Airén& Cencibel / TempranilloŠpanielsko

V súčastnosti má Španielsko 138 vinohradníckych regiónov, rozdelených do 5 kategórií.

Denominación de Origen Calificada (DOCa) 

Je najvyššia kategória, pre vína s nadpriemernými vínami,dlhou tradíciou a vína DOCa dosahujú prémiových cien.Označenie Denominación de Origen Calificada vzniklo v roku 1988 pre oblasť Rioja.V roku 2003 sa pridal Priorat, namiesto DOCa sa tu používa katalánske pomenovanie Denominació d’origen Qualificada teda DOQ. Vína s certifikáciou DOCa musia mať minimálne. DO status po dobu viac ako 10 rokov,musia byť naflašované a registrovanej oblasti ako aj len vo vinárstve ktoré sa nachádza v danej apelácii. Presne sú určené organoleptické vlastnosti ako aj presne určené omedzenia kvality aj kvantity.

Denominación de Origen (DO) 

Do roku 1988najvyššia kategória vín v Španielsku. Rovnomerná  kategória ako AOC (Appellation d’Origine Contrôlée) vo Francúzsku.Každá apelácia DO Denominación de Origen má vlastný kontrolny orgán (Consejos Reguladores), ktorý má kompetencie na určenie odrôd, procesov výroby ako aj určenie geografickej oblasti.

Vino de Pago (VP)

Kategória Vino de Pago (VP) vznikla v roku 2003 spolu s Vino de Calidad con indicación geográfica (VC). Pago  v preklade  znamená vinohrad. Volné preloženie Vino de Pago znamená vína zo samostatného vinohradu alebo vinárstva. Kategória je určená pre prémiové vína kde si vinárstvo určuje jednotlivé podmienky pre odrody,vinohradníctvo ako aj ostatné podmienky.

Vino de Calidad con indicación geográfica (VC)

Do kategórie Vino de Calidad con indicación geográfica (VC) patria vína atoré dlhodobo vyčnievali z Indicación Geográfica Protegida (IGP) a Vino de la Tierra VT ale ešte nemajú dlhoročnú tradíciu aby mohli byť hodnotené ako Denominación de Origen (DO) .

Indicación Geográfica Protegida (IGP)

Vína s označením pôvodu. Majú presne určené hranice oblasti ako aj tradičné odrody a postupy výroby.Pričom minimálne 85% vína musí byť z povolenej odrody a pôvodu.

Vino de la Tierra VT 

Kategória rovnomenrá s francúzskou ,, Vins de Pays,,.Kontroluje sa pôvodhrozna ale regulácia odrôd a vinohradníctva. 85% vína musí pochádzať z určenej oblasti.

Vino de Mesa 

Najnižšia kvalita vína na úrovni stolového vína. 

Zvyškový cukor
Suché

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Tempranillo Roble Ercavio 2016 Bodegas Más Que Vinos

Krátky popis

Intenzívna fialová farba. Vo vôny dominujú prezreté lesné ovocie a s náznakom mäty.V chuťi je víno plné s príjemnou kyselinkou na záver. Roble Ercavio je 100% Tempranillo store sa nazývaj aj Cencibel. Pre radu Ercavio hrozno pochádza z 35 až 50 ročných vinohradov. Jablčno-mliečna fermentácia prebiehala v amforách (tinajas). Následne víno zrelo 6 mesiacov vo francúzskych drevených sudoch.
  • 10.50€

  • Bez DPH: 8.75€

Súvisiace produkty

Finca la Estacada 6 Mesiasov 2017

Finca la Estacada 6 Mesiasov 2017

Víno je 100% Tempranillo ktoré pochádza z apelácie Ucles. DO. 6 mesačné vzyrievanie v drevených sudo..

7.90€ Bez DPH: 6.58€