Víno je Cuvée dvoch najznámejších odrôd Piemontu. 60% Nebbiolo a 40 % Barbera . V preklade z taliančiny ,,Brume,, znamená hmla. Hrozno na výrobu Le Brume pochádza z Talianského regionu Piemont, ktorý je charakteristický výrobou veľkých červených vín ako Barolo a Barbaresco. Víno má číru rubínovú farbu, charakteristickú vôňu pre odrody Nebbiolo and Barbera. Dominuje kôstkové ovocie ako slivky a čerešne. S vekom možno rozpoznať lupeňe ruže a kožu.  Víno vyzrievalo 6 mesiacov vo Francúzskych sudov Barrique. 

Langhe DOC 

Apelácia bola založená v roku 1994, pričom poskytuje pestrú škálu vín. Biele vína sú zväčša cuvée odrôd : Arneis, Chardonnay, Favorita, Nascetta, Riesling, Rossese Bianco s Sauvignonu BlancRužové / rosato sú limitované minimálne 60% z odrôd Barbera, Dolcetto, a Nebbiolo. Najhodnotnejšie vína z oblasti Langhe sú červené vína z odrody Nebbiolo a Barbera.

V poslednej dekáde sa rozšírila paleta o medzinárodné odrody ako Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot noir.  

Vinárstvo STEFANO FARINA 

Založené v roku 1939 za učelom produkovať najlepšie vína z regionov Pimeont, Toskánsko a Puglia. V roku 1975 založil ,,Cascina La Traversa,, v centre vinhradníckeho regionu Piemont.Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Zamatové / Harmonické
Oblasť
Piemont
Klasifikácia
Denominazione di Origine Controllata DOC
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Langhe Rosso Le Brume 2013 Stefano Farina

Krátky popis

Víno je Cuvée dvoch najznámejších odrôd Piemontu. 60% Nebbiolo a 40 % Barbera . V preklade z taliančiny ,,Brume,, znamená hmla. Hrozno na výrobu Le Brume pochádza z Talianského regionu Piemont, ktorý je charakteristický výrobou veľkých červených vín ako Barolo a Barbaresco. Víno má číru rubínovú farbu, charakteristickú vôňu pre odrody Nebbiolo and Barbera. Dominuje kôstkové ovocie ako slivky a čerešne. S vekom možno rozpoznať lupeňe ruže a kožu. Víno vyzrievalo 6 mesiacov vo Francúzskych sudov Barrique.
  • 13.00€

  • Bez DPH: 10.83€

Štítky: Výpredaj vína, Talianso, Červené vino, Rosso, Piemont, Barbera, Nebbiolo