• Trignon Cotes du Rhone Sablet Rouge
 Pôda: 
Dva druhy – kamenisté náplavové terasy na plan de Dieu – náplavové ílovito vápencové terasy. 

Odrody:
Grenache, Syrah, Mourvédre

Výroba:
Pred fermentáciou podstupuje trojdňovú maceráciu. V kadiach potom ostáva ešte 8 až 12 dní.

Charakter:
Krásna ružová farba. V nose cítiť drevo, jahody a kvety. V ústach veľmi kvetnaté, harmonické, jemné s dobrou dĺžkou. 

Jedlo a víno:

Oceníte ho s bielym mäsom, nevarenou zeleninou, krabom alebo krevetami. Servírujeme pri teplote 17 - 18 °C.

Odrody 

Grenache noir ( Garnacha Tinta, Garnatxa, Lladoner, Tinto Aragones, Cannonau, Alicante, Granaccia, Tocai Rosso) 

Ordoda  modrá muštová odroda ktorá je rozšírená po celom svete, predovšetkým vo Francúzsku, Portugalsku, Taliansku, Španielsku, USA a Autráli. Nenáročná na polohu a odolná voči extrémnemu teplu je najpouživanejšia na výrobu ovocných vín s relatívne vysokým obsahom alkoholunízkej kyseline a s  harmonickými trieslovinami. Čisto odrodové vína majú ovocnú vôňu polesnom ovocí ako napríklad : černice, maliny a ostružiny. Prémiové vína možu mať aromu aj po orientálnom korení, káve a  tabaku. Pôvod odrody je neznámy ale je považovaná za jadnu z najstarších odrôd ktoré poznáme. Prešla niekoľkými mutáciamitakže možme sa stretnúť s nekonečným počtom variacií, najznámejšie sú Grenache blanc,gris,rosé alebo aj Rioja. Najpodstatnejšie oblasti na pestovanie sú predovšetkým v južnej časti Rhôny: Gigondas, Côte du Rhône a Chateauneuf-du-Pape.


Mourvèdre (Monastrell, Mataro) 


Známa predovšetkým z juhu Španielska , kde je hlavnou odrodou pre červené vína z apelácii Alicante,  Almansa, Costers del Segre,  Jumilla,  Penedés,  Valencia a Yecla. Vo Francúzsku ju poznajú hlavne ako Mourvede ( Provensálsko ) , Catalan ( Rhôna ) ,  Balzac Noir ( Južná čast Rhony ) . V novom svete dominuje hlavne v Austrálii v oblasti Barossa Valley kde je flašovaná ako Mataro . Tejto odrode prospievajú teplé olasti stredomria kde dosahuje optimalnu vyzretosť.  Vína z odrody Monastrell / Mourvèdre sú vždy plné s vôňou prezretého lesného ovocia , korenia a bylinek.


Syrah ( Shiraz, Hermitage, Antourenein noir, Candive, Entournerein, Hignin noir, Marsanne noir ) 

Modrá muštová odrod, ktorá je rozširená po celom svete. Najznámejšie vína pochádzajú z údolia Rhôny. Na severe Rhôny sa Syrahpoužíva do Cuvée s Viognierom pri Apelácii Côte Rôtie alebo ako Hermitage. Víno ma intenzívnu, fialovo-rubínovú farbu , plné telo a ovocný charakter.Syrah ma menší obsah trieslovin ako Cabernet Sauvignon takže nepotrebuje dlhodobé vizrievanie vo flašialebo kupážovanie s inými odrodami. Podľa terroiru sa aromatický profil može meniť a pri vínach zo starého sveta sa vyskitujú animálne tony ako koža, mäso alebo aj slanina. Vínimočné vína prechádzajú školením v dreve čo podporuje komplexnosť vína o dymový charakter. Vína z nového sveta ako Austrália alebo Argentína sú plné prezretého lesného ovocia a čokolady.  


Côtes du Rhône AOC 
Je názov apelácie pre široké spektrum vín, ktoré sa dorábajú v Južnej časti Rhôny. Celková výmera viníc presahuje 40 000 hektárov, s ročnou produkciou cez 2 miliony hektolitrov vína.
Grenache noir (Španielska Garnacha) je dominantná odroda reprezenuje až 40% celkovej výmery viníc. Dalšie modré odrody sú : Syrah (Shiraz), Cinsault, Carignan, Mourvédre, Counoise, Red Muscat, Red Terret, Marselant, Picpoul Red, Clariete Rose, Muscadrin, Calitor Vacarrese a Grenache Gris. 
Biele odrody sú : Clariette, Picpoul Blanc, Marsanne, Macabeu, Grenache Blanc, Roussane, Ugni Blanc, Bourboulenc Blanc, Vermentino - Rolle, Picadran a Viognier. 

 
 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Trignon Cotes du Rhone Sablet Rouge

Krátky popis

Suché, červené víno, ročník: 2007,krajina: Francúzsko, oblasť: Cotes du Rhone Village Sablet , výrobca: Famille Quiot Chateau du Trignon, objem: 0,75 l
  • 12.00€
  • 6.99€

  • Bez DPH: 5.83€

  • 6 alebo viac 5.99€

Súvisiace produkty

Châteauneuf-du-Pape Červené Chat09 2007

Châteauneuf-du-Pape Červené Chat09 2007

 Apelácie Châteauneuf-du-Pape sa nachádza v južnej časti a najslčnejšeješ časti údolia Rhô..

29.99€ Bez DPH: 24.99€