• Rosé Classic Mourvédre Barkan 2016
 Moderné ružové víno z ročnika 2016.Víno z odrody Mourvédre známej aj akoj Monastrell , Balzac Noir či Mataro . Hrozno pochádza zo severnej časťi Izraela  Oblasť -  Galilea . 
Charakteristika : Ovocná vôňa so sviežeou kyselinkou a  ľahkým teľom. 
Vhodné k predkrmom alebo ľahkým jedlám zo zeleniny .Ideálne podávať vychladené na 9 C . 
Objem : 0,75l Obsah alkoholu : 12 ,00%  Zb.cukor : Suché 

Mourvèdre (Monastrell, Mataro) 

Známa predovšetkým z juhu Španielska , kde je hlavnou odrodou pre červené vína z apelácii Alicante,  Almansa, Costers del Segre,  Jumilla,  Penedés,  Valencia a Yecla. Vo Francúzsku ju poznajú hlavne ako Mourvede ( Provensálsko ) , Catalan ( Rhôna ) ,  Balzac Noir ( Južná čast Rhony ) . V novom svete dominuje hlavne v Austrálii v oblasti Barossa Valley kde je flašovaná ako Mataro . Tejto odrode prospievajú teplé olasti stredomria kde dosahuje optimalnu vyzretosť.  Vína z odrody Monastrell / Mourvèdre sú vždy plné s vôňou prezretého lesného ovocia , korenia a bylinek. 

Vinárstvo Barkan 
Aktuaálne naväčší výrobca vína v celom Izraeli. Prvé zmienky o vinárstve sú už z roku 1899, avšak pod terajším menom pôsobí Vinárstvo Barkan od roku 1990. Pôvodný podnik stál v dedine Barkan vo vinohradníckej oblasti Samara , v polovici 90. rokoch 20.storočia sa vinárstvo presťahovalo do kibucu Hulda nedaleko Tel Avivu.Firma dnes produkuje okrem vína aj likéry , brandy a to z vlastnej pálenice ktorá sa nachádza v rovnakom objekte ako celé vinárstvo . Aktuálne Barkan dominuje niekoľkými produktovými líniam od základných vín pod označením Classic, až po super prémiové vína z rady Superieur. Ostatné rady vín sú odrazom jednotlivých odrôd . Ostatné rady vín sú : 
Altitude Series -  zamerená na Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc z rôznych nadmorských výšok.
Special Reserve - zameraná na Medzinárodné odrody : Cabernet Sauvignon, Merlot , Pinotage , Chardonnay a Sauvignon Blanc.
Assemblage Series - zameraná na cuvée kde prevládajú odrody Cabernet Sauvignon a Syrah pre červené a Chardonnay a Sauvignon Blanc pre biele.
Reserve Series - zameraná na vína ktoré zrely niejaký čas v dubových sudoch ( Merlot ) a Aromatické biele ( Tramín ) 
 
Vhodný syr
Kefalotyri
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Zrecí potenciál
0-2 roky
Víno a gastronómia
Aperitív
Výroba
Košer / Kosher

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Rosé Classic Mourvédre Barkan 2016

Krátky popis

Mourvèdre (Monastrell, Mataro) Známa predovšetkým z juhu Španielska , kde je hlavnou odrodou pre červené vína z apelácii Alicante, Almansa, Costers del Segre, Jumilla, Penedés, Valencia a Yecla. Vo Francúzsku ju poznajú hlavne ako Mourvede ( Provensálsko ) , Catalan ( Rhôna ) , Balzac Noir ( Južná čast Rhony ) . V novom svete dominuje hlavne v Austrálii v oblasti Barossa Valley kde je flašovaná ako Mataro . Tejto odrode prospievajú teplé olasti stredomria kde dosahuje optimalnu vyzretosť. Vína z odrody Monastrell / Mourvèdre sú vždy plné s vôňou prezretého lesného ovocia , korenia a bylinek.
  • 13.60€

  • Bez DPH: 11.33€

Súvisiace produkty

Rosé Malbec Candela 2019  Escorihuela Gascon

Rosé Malbec Candela 2019 Escorihuela Gascon

Víno lososovo ružovej farby, s vôňou po lesnom ovocí a ako sú maliny alebo jahody. V chuťi možno roz..

9.99€ Bez DPH: 8.33€

Rosé Syrah Mount Hermont Yarden 2017 Košer

Rosé Syrah Mount Hermont Yarden 2017 Košer

Suché ružové víno Mount Hermont  je vyrobené výlučne z odrody Syrah, vďaka nadmorskej výšk..

13.50€ Bez DPH: 11.25€

Rosé Yarden 2019 Izrael

Rosé Yarden 2019 Izrael

Yarden Rosé je suché růžové víno vyrobené z odrůdy Tinta Cao. Víno má svetlo ružovú farbu. Vo vôni d..

18.50€ Bez DPH: 15.42€