• Rosé Cinsault Saint Marc 2023 FONCALIEU

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť toto ružové ružové víno vyrobené zo 100% hrozna Cinsault v oblasti Pays d'Oc vo Francúzsku. Vína z radu Réserve Saint Marc prekypujú sviežosťou. Tieto ovocné, ľahko piteľné vína očaria všetkých milovníkov vína, ktorí hľadajú chvíle čistého potešenia a radosti!


Cinsault 

Francúzska odroda červeného hrozna, Cinsault, sa tradične používa v zmesi južnej Rhôny ako partner pre odrody Grenache, Syrah a Mourvèdre. Tiež známy ako "Cinsaut" bez "l", odroda vyvinula stovky synoným vďaka širokej distribúcii a viac ako štyrom storočiam pestovania. Vinič Cinsault sa pestuje po stáročia v južnom Francúzsku, čo z neho robí jednu z najstarších odrôd viniča nachádzajúcich sa v regióne. Je to jedna z povolených menších odrôd viniča v zmesi Châteauneuf-du-Pape a široko používaná na výrobu ružového vína v Provence.  Cinsault je všestranné hrozno v pohári. Ako odroda vyrába mäkké víno s nízkym obsahom trieslovín svetlej, tehlovo červenej farby. Najčastejšie sa vyskytujúcim deskriptívou sú svetlé, červené bobuľové plody. Cinsault pochádzajúci zo starších viničov, ktoré majú najmenej 20 rokov, prispieva k sladšiemu koreniu a mäsitej komplexnosti. Ako miešané víno sa používa pre svoj kvetinový a jahodový parfum. Ako ružové víno nadobúda jasnejšiu aromaticku malín, bielej broskyne, čajových listov a okvetných lístkov ruží s príchuťou tropického ovocia liči, guavy a papáje. Synonymá pre Cinsault : Oeillade Noire je známe synonymum, ktoré sa používa najmä vtedy, keď sa odroda predáva ako stolové hrozno na priamu spotrebu. Nemalo by sa to zamieňať s francúzskou odrodou viniča Oellade Noire, ktorá sa historicky pestovala v Languedocu a Provence. Najlepšie párovanie jedál pre Cinsault je tradičným a trochu známym párom jedla pre víno Cinsault je Escargot s cesnakovým maslom a francúzskou bagetou. Ale slimáky bokom, párovanie potravín Cinsault nie je komplikované. Rosé Cinsault sa spáruje s morskými plodmi, charcuterie a jemnejšími chuťami, zatiaľ čo odrodové zmesi alebo zmesi na báze Cinsault budú bravčové a kuracie mäso, grilovaná zelenina a dokonca aj thajská alebo vietnamská kuchyňa.Vignobles Foncalieu

Vinárstvo Foncalieu pracuje sa spôsobe družstva ktoré zahrňuje viac ako 600 vinohradníkov z oblasti Languedoc-Roussillon. Prémiové vína sú z najslávnejších apelácii Južného Francúzska a to hlavne : Saint Chinian, Minervois, Corbières a Picpoul de Pinet.  


Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nie je oficiálnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končí až pri hraniciach so Španielskom. Celá oblasť má veľa apelácii so štatútom AOC medzi ktoré najznámejšie patria :Minervois , Banylus, Maury, Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti, ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne. Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a blízke Katalánsko. Celá oblasť môže byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone. Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone môžu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes. Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrnuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regióne Aude.
Alergény
Oxid siričitý
Chuť a aróma
Jahody
Farba
Ružové / Rosé
Objem
0,75l
Ročník
2023
Teplota servírovania
10‑12 °C
Výrobca
Vignobles Foncalieu
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Languedoc
Zrecí potenciál
0-2 roky
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Rosé Cinsault Saint Marc 2023 FONCALIEU

Krátky popis

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť toto ružové ružové víno vyrobené zo 100% hrozna Cinsault v oblasti Pays d'Oc vo Francúzsku. Vína z radu Réserve Saint Marc prekypujú sviežosťou. Tieto ovocné, ľahko piteľné vína očaria všetkých milovníkov vína, ktorí hľadajú chvíle čistého potešenia a radosti!
  • 9.50€

  • Bez DPH: 7.92€

Súvisiace produkty

Rosé Syrah Mount Hermont Yarden 2022Košer

Rosé Syrah Mount Hermont Yarden 2022Košer

Suché ružové víno Mount Hermont  je vyrobené výlučne z odrody Syrah, vďaka nadmorskej výšk..

15.99€ Bez DPH: 13.33€

Rosé Catena Zapata 2023 Mendoza

Rosé Catena Zapata 2023 Mendoza

Rosé Catena Zapata 2023 Mendoza je suché ružové víno – zmes odrôd Syrah, Grenache, Malbec, Sauvignon..

15.99€ Bez DPH: 13.33€

Štítky: Rosé, Ružové víno, Víno, Francúzsko, Foncalieu