• Petit Clos Sauvignon Blanc Marlborough 2016


Podľa francúzskej tradície sú vinohrady vysadené na husto v menších skupinách, vďaka čomu sa víno lepšie štepí a okysličuje. Mladý vinič je umiestnení na ílovitej a štrkovej pôde z rieky Waihopai.

Výroba :

Víno fermentuje v nerezových nádržiach aby si zachovalo ovocnú eleganciu a chuť. Následne zreje na jemnej usadenine od 4 do 6 mesiacov.
Charakter:
Aróma Vás očarí zrelým ovocím, ktoré potom zaplaví aj Vaše chuťové kanáliky. Víno je príjemne svieže so suchým záverom. Vhodné na 2-3 ročné archivovanie. Servírujeme pri teplote 10-12°C.

Obsah Alkoholu: 12,5%
 

Oblasť Marlborough 

Je najväčšia a najmladšia vinohradnícka oblasť Nového Zealandu. Prvé vinohrady tu boli vysadené až v 70. rokoch 20. storočia.Hlavným mestom oblasti je Blenheim ktoré leží na samom dne údolia Wairau. Výhodou regiónu je najväčší počet slnečných hodín z celého Nového Zealandu, a chladné noci počas ktorých chladný morský vzduch prúdi od zátoky Cloudy Bay. Tieto teplotné výkyvy umožnujú vytvárať jedninečné vína plné ovocnej sviežosti a intenzívnej vône. 

Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Petit Clos Sauvignon Blanc Marlborough 2016

  • Výrobca: Clos Henri
  • Kód produktu: 215
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Suché, biele víno,ročník: 2016,krajina: Nový Zéland,oblasť: Marlborough,výrobca: Clos Henri,objem: 0,75 l, skrutkový uzáver
  • 18.10€

  • Bez DPH: 15.08€

Súvisiace produkty

Clos Henri Sauvignon Blanc Marlborough 2017

Clos Henri Sauvignon Blanc Marlborough 2017

Špeciálna pozornosť bola venovaná tomu aby na hrozno svietilo slnko, no zároveň muselo mať aj dostat..

31.70€ Bez DPH: 26.42€