• Muškáť Moravský Vinko Klimko 2017

Muškát Moravský

Víno má výraznú zelenožltú farbu a prenikavú odrodovú arómu. Vôňa je plná ovocno-kvetinových tónov s pevným korenistým základom. Pestrá svieža chuť je decentne harmonická s hladučkým vyrovnaným záverom.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Modranský vinohradnícky rajón
Obec Modra 
Vinohrad Trávnik
y


Odroda Muškát Moravský 

Odroda ktorá má pôvod v Československu, autorom je 
 
V. Křivánek. Muškát Moravský bol vyšlachený na šlachtitelskej stanici v Polešoviciach, krížením odrôd Muškát Ottonel a Prachtraube 23/33.
Počas svojho pestovania dostala táto odroda niekoľko pomenovaní napríklad najznámejší je MOPR. 
 
 


Malokarpatská vinohradnícka oblasť 
Vinohardy pod Malými Karpatmi sú najväčšie a historicky najstaršie z celého Slovenska. Vinohradníctvo tu má viac než tritisícročnú tradíciu. 
Hlinito-piesočnaté až kamenisté pôdy na slnečných svahoch tu vytvárajú ideálne podmienky pre vinič.Charakeristiké je pre túto oblasť víno s decentnou vôňou a sviežou kyselinkou.
Najpestovanejšie odrody sú : Veltlínske zelené , Rizling vlašský a Frankovka modrá


VÍNKO KLIMKO MODRA 
Je rodinné vinárstvo založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v našej rodine hlboko zapustené korene. Naše vína pochádzajú iba z modranských vinohradov. Ochutnajte Dievčie hrozno, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky či Devín. Alebo ružovú aj červenú Frankovku. 

ING. JURAJ KLIMKO
Prvé VÍNKO KLIMKO MODRA sme s pomocou brata Tomáša vyrobili z ročníka 2012. Môj vinársky príbeh však začal o niečo skôr: S vínom som sa v našej rodine stretával od malička. V osemdesiatych rokoch  (foto-1980) bolo v Modre najväčšie vinohradnícke družstvo v celom Československu. Takže ani u nás sa tomu nedalo vyhnúť a prvýkrát som sa dozvedel, že Klimko ľúbi vínko. Po gymnáziu som problematiku odborne spoznával na Chemicko-technologickej fakulte STU. Končil som v roku 2001 pod vedením Prof. Malíka, našej jedinečnej vinárskej osobnosti. Začiatkom roka 2002 som u Malíkov stretol Ing. Ladislava Šeba z vinárstva KARPATSKÁ PERLA, kde sa potom viac ako 10 rokov formovali moje ďalšie vinárske  kroky. Medzitým som urobil tú najdôležitejšiu vec v živote -  dobre sa oženil. Dnes sa spolu s manželkou Marcelou, absolventkou rovnakého odboru, staráme o 5 ha modranských vinohradov a hrozno tu aj nakupujeme. Okrem nášho vlastného vinárstva učím študentov Technológiu vína a nápojov na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre. A sám sa stále mám čo učiť... Ako sa u nás hovorí: Kto rozumie vínu a ženám, rozumie životu!
 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Muškáť Moravský Vinko Klimko 2017

Krátky popis

Muškát Moravský Víno má výraznú zelenožltú farbu a prenikavú odrodovú arómu. Vôňa je plná ovocno-kvetinových tónov s pevným korenistým základom. Pestrá svieža chuť je decentne harmonická s hladučkým vyrovnaným záverom. Malokarpatská vinohradnícka oblasť Modranský vinohradnícky rajón Obec Modra Vinohrad Trávniky
  • 8.99€

  • Bez DPH: 7.49€

Súvisiace produkty

Rulandské šedé ( Pinot Gris ) Výber z hrozna 2016

Rulandské šedé ( Pinot Gris ) Výber z hrozna 2016

 Krásne dozreté hrozno v kategórii výber z hrozna, macerácia 24 hodín pri nízkej teplote. Víno ..

9.00€ Bez DPH: 7.50€

Veltlínske Zelené Neskorý zber 2016 Víno Klimko

Veltlínske Zelené Neskorý zber 2016 Víno Klimko

 Modranský Veltlín z rovinatého honu Noviny. Typická zelenkavá farba a expresívna ovocná vôňa s..

8.90€ Bez DPH: 7.42€

Dievčie Hrozno 2016 Polosladké Víno Klimko

Dievčie Hrozno 2016 Polosladké Víno Klimko

 Hon Šarkaperky, jeden z najvyššie položených vinohradov v Modre. Juhovýchodný svah spiesčito-k..

8.05€ Bez DPH: 6.71€

Frizzante Rosé Svätovavrinecké 2017 Vínko Klimko

Frizzante Rosé Svätovavrinecké 2017 Vínko Klimko

Víno ružovej farby s  ovocným nádychom  po májových čerešní a malín vo vôni. Chuť je ..

7.99€ Bez DPH: 6.66€