• Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2018 Domaine Gadais

La Grande Réserve du Moulin

Víno pochádza z malej časti zvanej ,,  La Haye-Fouassiére ,, kde je tradičnej vysadená miestna odroda Melon de Bourgogne . Priemerný vek viniča je 30 rokov , pričom jedinečný terroir oblasti Muscadet Sévre et Maine dáva minerálne vína , so sviežou kyselinkou .  http://www.gadaispereetfils.fr

Ukázať na mape

Charakteristika Melon de Bourgogne  
Podľa písomnej zimenky zo zámku Chateau de la Cassemichére túto odrodu presadili z Burgundska do regionu Loira, aby po hroznej zimnej katastrofe v roku 1709 nahradila menej odolný vinič. 
Farba : Žiarivá , svetlá , citronovožltá so zeleným odtieňom .
Vôňa : Mladistvá , po citrónoch , hruškách a jablkách . S tónom po limetách a mineráloch.  
Chuť : Ľahká , elegantná , citrónová kyslosť  a ľahký pocit perlenia.

Podávanie  
Správne vychladený na 9 stupňov sa Muscadet de Sévre-et-Maine hodí k ľahkým jedlám z morských plodov ako su napríklad ustryce typu Les Fines de Claires alebo La Perle Blanche.
Taktiež vhodne doplní grilované morské ryby.

Ocenenia 
Wine Enthusiast 90 bodov -  Výber Editora 

Charakteristika Muscadet de Sévre-et-Maine AOC 
Klasický Muscadet z malej oblasti kotrá je tvorená z  vín ktoré pochádzajú iba z najlepších polôh.Približne polovica vín sa flaškuje a predáva ako SUR LIE , čo znamená že víno zostáva v kontakte so sedimentom odumretých kvasníc minimálne do doby kým je flašované - teda aspoň jednu zimu.Najlepšie vína do sú veľmi suché a ľahké. 

Vinohradnícka oblasť Loira

Oblasť kopíruje rieku Loira, ktorá pramení vo Francúzskom stredohorí a vlieva sa do Atlantického oceánu. Region má rozdeluje do 5 podoblastí : Centrálna Loira, Touraine, Saumur,Anjou a  Pays Nantais.

Centrálna Loira najvýchodnejšia vinohradnícka oblasť Loiry.Centrom regionu je Sancerre, rodisko Sauvignonu blanc. Okrem apelácie Sancerre AOC sa tu nachádzajú aj menej známe dediny ktoré dorábajú suché biele vína zo Sauvignonu blanc. Najspolahlivejšie vína pochádzajú z apelácií : Menetou-SalonPouilly-FuméQuincy,Reuilly, Chateaumeillant a Coteaux du Giennois. V malých množstvách sa tu pestuje Pinot noir a Gamay. 

Touraine je oblasť známe aj ako záhrada Francúzska.Dominujú tu biele vína vyrobené z odrody Chenin blanc. Za zmienku stoja aj červené vína s ovocnou chuťou. Najpestovanejšie modré odrody sú Malbec Cabernet franc. Medzi najznámejšie apelácie patria : Bourgueil, Chinon, Montlouis-sur-Loire, St Nicolas de Bourgueil Touraine a Vouvray.

Saumur rozlohou najmenšia oblasť, ktorá sa zameriava na červené vína z odrody Cabernet franc a to hlavne zo Saumur-Champigny.

Anjou vďaka svojej polohe je najlepšia oblasť na výrbu prírodne sladkých vín z odrody Chenin blanc. Hlavné apelácie sú  :Bonnezeaux, Coteaux du Layon a Quarts de Chaume. Svetoznáme biele vína sa tu dorábajú v malom regione Savennières.

Pays Nantais je najzápadnejšia časť Loiry, ktorá sa rozprestiera v okolí mesta Nantes. Dominjú to minerálne, suché biele vína z odrody Melon de Bourgogne. Oblasť sa dá dalej rozdeliť na apelácie :Muscadet Coteaux de la Loire, Muscadet Cotes de Grandlieu , Muscadet Sevre et Maine , Coteaux d’Ancenis a Muscadet.


Apelácia
Muscadet Sevre-et-Maine
Vhodný syr
Nantais alebo Curé
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Loira
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Morské plody

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2018 Domaine Gadais

Krátky popis

La Grande Réserve du Moulin Víno pochádza z malej časti zvanej ,, La Haye-Fouassiére ,, kde je tradičnej vysadená miestna odroda Melon de Bourgogne . Priemerný vek viniča je 30 rokov , pričom jedinečný terroir oblasti Muscadet Sévre et Maine dáva minerálne vína , so sviežou kyselinkou . http://www.gadaispereetfils.fr
  • 14.50€

  • Bez DPH: 12.08€

  • 6 alebo viac 12.99€

Súvisiace produkty

MUSCAT CUVEÉ RENÉ Dopff & Irion 2015

MUSCAT CUVEÉ RENÉ Dopff & Irion 2015

Muscat v Alsasku zámai aj ako Muscat d’Alsace alebo aj Muscat á petits grains je..

14.60€ 6.99€ Bez DPH: 5.83€

Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

GrilloJe tradičná  biela odroda Sicílie  , známa aj pod menom Riddu . Vína z tejto odrody ..

14.30€ 9.00€ Bez DPH: 7.50€