• Inzolia 72 Filara IGPTerre Siciliane Paolini

 Insolia  alebo aj Ansolica je Talianska autochtona odroda ktorá je od 16. storočia pestovaná výlučne v Toskánsku a na Sicílii. Najlepšie vína z tejto odrody sa dorábajú v okolí mesta Palermo ako aj v malom množstve v podoblastiach : Trapani, Agrigento, Caltanisetta a Grigenti. Vína z Insoly sú inkrivej farby, sviežej vône a ovocného charakteru. S vekom sa rozvíja orieškový charakter.  


Sicília 

Sicília je najjužnejší vinohradnícky region Talianska. Ako najväčší ostrov v stredoznemnom mori je Sicília aj historickým centrom pre vinohradníctvo,ktoré tu má tradíciu viac ako 2500 rokov.Prvé zmienky sú pre sladké vína z odrody Muscat. Neskôr tu vzniklo. legendárne vína Marsala.V súčastnosti sú najznamejšie moderné vína z apelácií IGT Terre Siciliane a Sicilia DOC.Dostatok slnečného žiarenia, vhodného terénu a dostatok vody tvoria Sicíliu ako vhodnému prostrediu na pestovanie horzna.Velké množstvo rôznych pôd tvoria velký celok terroiru Sicílie.Najznamejšie vinohrady sú na úpetí sopky Etny a patria do apelácie Etna DOC ktorá má vulkanické pôdyv.V južnej časti sa nachádzajú vinohrady na pobreží a to predovšetkým apelácie DOC : Siracusa, Noto, Eloro a Vittoria. Nemenej zaujímavé vína sa vytvárajú v západnej časti ostrova a to : Alcamo, Contessa Entellina, Delia Nivolelli, Erice, Menfi, Monreale, Salaparuta, Santa Margherita di Belice a Sciacca.Odrodová skladba sa zameriava na autochtone odrody ako napríklad  Nero d'Avola and Catarratto. Medzi biele odrody sú najvhodnejšie  Grillo and Inzolia.

Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Klasifikácia
Indicazione Geografica Tipica IGT
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Morské plody

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Inzolia 72 Filara IGPTerre Siciliane Paolini

Krátky popis

Výrobca : Cantine PaoliniKrajina : Taliansko Oblasť : Sicilia Kategoria : IGPTerre SicilianeOdroda : InzoliaFarba : Biele Ročník : 2016
  • 15.50€
  • 9.90€

  • Bez DPH: 8.25€

Súvisiace produkty

Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

GrilloJe tradičná  biela odroda Sicílie  , známa aj pod menom Riddu . Vína z tejto odrody ..

14.30€ 9.00€ Bez DPH: 7.50€