Blog

Rozšírená ponuka vín Vignobles Foncalieu z južného Francúzska

Rozšírená ponuka vín Vignobles Foncalieu z južného Francúzska

Vignobles Foncalieu

Vignobles Foncalieu je zväz 619 vinárov v srdci Languedocu. Našich vinárov, ktorých spájajú hodnoty spolupráce už od ich vzniku, spája aj túžba sublimovať svoje terroiry. Každý deň pracujú na výrobe odvážnych a autentických vín, ktorých hnacou silou je trvalo udržateľný rozvoj!  Jednota je sila a dnes spájajú pivnice Celliers du Nouveau Monde v Puichéric, Vignerons de la Cité de Carcassonne, Vignerons du Pays d'Ensérune pri Béziers a pivnicu La Redorte & Castelnau d'Aude. Muži a ženy, ktorí vďaka svojej citlivosti a ľudským vlastnostiam budujú Les Vignobles Foncalieu od roku 1967 a odhaľujú svoju vinársku dušu.


Terroir 

Od brán Carcassonne až po pobrežie Stredozemného mora sú naše terroiry rovnako jedinečné ako rozmanité. Naši vinári sa riadia rovnakou víziou: vyrábať výnimočné vína, ktoré rešpektujú ich terroir, ich bohatstvo a životné prostredie. Od balkónov Aude až po vápencové pôdy Corbières a červené pôdy Saint-Chinian pestujeme 5 172 hektárov viniča v 4 AOP (Minervois, Saint-Chinian, Corbières, Languedoc) a 4 IGP (Pays d'Oc, Vallée du Paradis, Coteaux d'Enserune, Cité de Carcassonne).

Naše záväzky

Už viac ako 60 rokov sa Vignobles Foncalieu vydáva na svoju cestu. Dokázali sme sa obnoviť a znovu objaviť tým, že sme do centra našej vízie umiestnili inovácie. Ochrana našich terroirov a ich biodiverzity je veľkou výzvou a prioritou je zmena našich postupov. Zostať na čele inovácií vo vinici je nevyhnutné pre udržateľnosť nášho podnikania.


Naše ružové vína

Naše ružové vína sú paletou farieb a odrôd viniča a vezmú vás na cestu regiónom Languedoc ! Našich 14 odrôd viniča, vrátane vzácneho Piquepoul noir alebo Sauvignon gris, prekypuje slnečným žiarením, dostáva osobitnú pozornosť od viniča po pivnicu. Naši enológovia využívajú vyzrievanie vína na kaloch, spoločné kvasenie a zrenie v dreve, aby do našich cuvée vniesli ešte väčšiu aromatickú komplexnosť a ponúkli vám charakteristické ružové vína od malého aromatického nugetu až po ružové víno.


Château Haut Gléon, prostredie viníc Foncalieu

Vignobles Foncalieu je dušou vinára od roku 1967. Tento podpis nás spája s našimi koreňmi, naším dedičstvom. Riadi našu víziu a naše záväzky a neustále nás tlačí k tomu, aby sme znovu objavili samých seba. Od brán Carcassonne až po pobrežie Stredozemného mora sú naše terroiry rovnako jedinečné ako mnohoraké.