Blog

Košer vína Yarden nové ročníky

Košer vína Yarden nové ročníky

Nové ročníky do Golan Heights Winery na skalde.

Chardonnay Katzrin 2019 Yarden Golan Heights Winery  

Yarden Katzrin je Chardonnay vyrábané iba vo výnimočných rokoch. Aromatické Chardonnay má oslnivé zoskupenie znakov: od minerálneho ku kvetinovému, od citrónu ku koreniu, od zrelého jablka ku šťavnatej hruške. Toto víno spája plnú chuť a eleganciu.  Je zaujímavé ako mladé víno, vekom sa však neustále zlepšuje a je v dobrej kondícii pre pitie do 10 rokov po zbere. Víno vyzrievalo 9 mesiacov v dubových sudoch a prešlo metodou sur lie.

Víno spája citrusové plody a kvetinové náznaky s nuansami smotany, toastu a minerálov. Víno je pripravené k pitiu, vekom však nadobúda pôvab. Potenciál skladovania je 9 rokov.Víno a jedlo: Najlepší spôsob ako začať slávnostný večer. Všetci zúčastnení po otvorení fľašky Blanc de Blanc nadobudnú slávnostný pocit. Víno je tiež vhodné k skutočne kvalitnému sushi, ale aj k husacej pečeni.Blanc de Blancs Je lisované len z bieleho hrozna odrody Chardonnay, je z pravidla svieže a čerstvé a dobrým aperitívom. 

Cuvée Bar’on  Vineyard 2015 Yarden 

Jednotlívé odrody Cabernet Sauvignon , Syrah a Petit Verdot pochádzajú z jedného vinohradu Bar'on, ktorý sa nachádza v severnej časti Izraela. Oblasť Galilea je známa oblasť pre medzinárodné odrody ako Cabernet Sauvignon , Merlot či Syrah. Vinohrad Bar'on leží v nadmorskej výške 1 040 metrov nad morom. Topografia vinohradu je pomerne rovinatá s juho - východnou orientáciou.  Podložie je tvorené zo zmesi čadiča a tuffu s výbornou drenážou. Prvý vinič tu bol vysadený v roku 2009, za učelom pre prémiové červené odrody ktoré pochádzajú zo šlachtitelskej stanice Entav -  Inra.