• Set 3 vín Paul Mas Francúzsko

Balenie obsahuje  3 x 0,75 vína 

Biele víno CHÂTEAU PAUL MAS "BELLUGUETTE" 2019

Víno má intenzívnu zlatistú farbu. Vo vôni je plné tropického ovocia ako ananásmago s náznakom vanilky. V chuť je plná, intenzína a kopíruje aromatický profil z vône. Víno je cuvée odrôd: Grenache blancRoussanne a Vermentina ktoré pochádzajú z južného Francúzka z apelácie AOC Languedoc.

Ocenenia: 91/100 bodov Robert Parker / Wine Advocate 

Odporučaná archivácia : do 5 rokov

Obsah alkoholu :14,00%

Odroda Grenache blanc 

Biela variácia červenej Grenache, ktorá je známa v Španielsku aj ako  Garnatxa blanca. Najznámejšia je v údoli Rhôny, kde sa používa do cuvée s dalšími odrodami ako Roussanne,Viognier a Clariette.Je hlavnou bielou odrodou od prémiových vín v Châteauneuf-du-Pape Lirac až po obyčajné Côte du RhôneCharakteristický aromatický profil obsahuje väčšinou ovocno - herbálne tony ako Fenikel, Kôpor, Pomaranče, Nektarinky a Žltý melon. Kvôli nízkemu obsahu kyselín je vhodná na okamžitú spotrebu. 

Odroda Roussanne 

Je vzácna neskoro dozrievajúca odroda, ktorá produkuje intenzívne, aromatické a komplexné vína. Odrodový charakter torví mix vôni ktoré sú zmesov broskýň,kvetov,korenia a orieškov. Vína sú v chuti plné, extraktívne a vekom sa prejavuje olejovitá štruktúra. Hrozno je náchylné na oxidáciu a je jednou zo šiestich bielych odrôd pre  Châteauneuf-du-Pape. A s odrodou Marsannemože tvoriť biele vína z apelácii ako Hermitage,Saint Jospeh a Crozes-Hermitage .

Odroda Vermentino/ Rolle

Vysoko-kvalitná biela odroda, oktorej prvú zmienku poznáme už v roku 1658 a to v oblasti mesta Alessandira v Piemonte. Viacero zdrojov uvádza že názov Vermetino je odvodené od vermene, čo sa dá preložit z lokálneho nárečia ako mladý a pružný púčik. Iné zdrojeuvádzajú Fermentino teda fermento ako zdroj názvu. DNA výskum dokázal že Favortia Piemontu,Pigato z Ligurie a Vermentino sú jedna a tá istá odroda.Rovnako aj francúzska odroda Rolle.Okrem Talianska sa Vermentino pestuje v  južnom Francúzsku. Najväčšiu rozlohu vinohradov má v oblasti Provensálska a to hlavne okolo mesta Var.Podstatnou zložkou je v Languedocku. Viná ordody Vermentíno sú aromatické, svieže a majú čistý odrodový charakter s vôňou citrusových plodov,zelených jabĺk a žltých kvetov. Mierny obsah alkoholu a príjemná kyselinka predurčujú vína na skoršie konzumovanie.Čisté odrodové vína vyrobené reduktívnou technologiou pripomínajú vína odordy Sauvignon

CHÂTEAU PAUL MAS "CLOS DES MÛRES" 2018

Intenzívna filalovo rubínova farba. Extraktívna vôňa plná prezretého ovocia, čokolády a korenia.Plné telo, s ovocným charakterom a sladkými trieslovinami.Víno je cuvée odrôd SyrahMourvèdre a Grenache noir. Pôvod hrozna je z mužného Francúzska z apelácie AOC LanguedocCLOS DES MÛRES je názov vinohradu ktorý sa nachádza v obci Montagnac. Priemerný vek viniča je 25 - 45 rokov. Víno vyzrievalo v dubových sudoch.

Obsah alkoholu : 14,50% 

Potenciál zrenia : až 10 rokov. 

Ocenenia:
90 bodov Wine Enthusiast

Crémant de Limoux Paul Mas Brut Orgnaic Prima perla

Crémant de Limoux  je šumivé víno z odrôd : Chardonnay, Chenin Blanc, Mauzac a Pinot Noir. Všetko hrozno pochádza z južného Francúzska, z apelácie Languedoc, z apelácie Limoux ktorá sa nachádza v najvyššie položenom mieste pre vinohradu v celom regione Languedoc-Roussillon. Podľa tunajších obyvateľov sa v dedine Limoux dorábali šumivé vína už od roku 1531, teda dávno pred oblasťou Champagne. Väčšina šumivého vína sa dorába z bieleho hrozna : Chardonnay, Chenin blanc a Mauzac. Podľa pravidel sa môže používať aj Pinot noir.


Pre ŠUMIVÉ vína v Limoux existujú tri apelácie :

AOC LIMOUX BLANQUETTE DE LIMOUX

AOC LIMOUX MÉTHODE ANCESTRALE

AOC CRÉMANT DE LIMOUX

Jean Claude Mas 
Jean-Claude Mas sa narodil vo vinohradníckej rodine, priamo v srdci oblasti Languedoc v meste Pézenas.Od 1990, pracoval 4 roky vo vinohradníckom regione Bordeaux, kde sa naučil výrobe vín štýlu Cuvée. V roku 1995 vytvoril svoje prvé víno.V sučastnosti Jean Claude Mas vlastní viac ako  600 hektárov viníc, ktoré sú rozdelené do 12. vinárstiev.Najznamejšie sú :Château Paul Mas,Château Crès Ricards Château Teramas AstrucChâteau Paul Mas sa nachádza medzi mestami Pézenas a Montpellier.Od roku 2000 tu Jean Claude Mas pestuje francúzske odrody na 17 hektároch. Pestrá paleta odrôd zahrňuje : SyrahCabernet SauvignonMourvèdreCarignanGrenache noirGrenache blancMerlotCabernet FrancCinsaultMarselanViognierChardonnaySauvignon blanc, Pinot blanc, Piquepoul, a Vermentino.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Set 3 vín Paul Mas Francúzsko

Krátky popis

Languedoc-Roussillon nieje oficialnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končý až pri hraniciach so Španielskom.Celá oblasť má veľa apelácii so štatútim AOC medzi ktoré najznamejšie patria :Minervois , Banylus, Maury,Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti,ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne.Kým Languedoc je celý prepojený s Francúzskom, Roussillon je historicky naviazaný na Španielsko a bízske Katalánsko.Celá oblasť može byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone.Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone možu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes.Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrunuté podoblasti : Hérault, La Clape a Quatourze v regione Aude.
  • 52.99€

  • Bez DPH: 44.16€

Štítky: Set vín,