• Chianti Classico Riserva D.O.C.G 2016 Carpineto

Červené víno v ktorom dominuje vôňa zrelého kôstkového ovocia, ktorá je podporená jemnou vanilkou.  Víno klasifikácie Chianti Classico ktoré zrelo viac ako jeden rok v dubových sudoch z   Francúzska. Väčšina vína tvorí odroda Sangiovese, ktoré je doplnéné o málu čast Caniola.


Odroda Sangiovese 

Dostala názov od latinského ,, sanguis Jovis,, čo v preklade znamená ,, Jupiterova krv,,Napriek tomu že Sangiovese je najviac pestovanou odrodou Talianska skoro nikdy sa neuvádza jej názov na prednej etikete. Pôvod odrody je zaznamenaný v oblasti Emilia-Romagna, kde dáva vína bledočervenej farby, s ovocnou vôňou po kôstkovom ovocí a s príjemnou kyselinkou. Najzanamejšie vína pochádzajú zo   strednej časti Talianska, kde je hlavnou odrodou regionov ako Emilia-Romagna, Umbria, Campania,Lazio a ToskánskoMedzi najznámejšie vína z odrody Sangiovese možme považovať hlavne : Brunello di MontalcinoChianti, Vino Nobile di Montepulciano. Spolu s odrodami Cabernet Sauvignon Merlot  sa používa na výrobu  prémiových vín z Toskánska označovaných ako Super Tuscans. Okrem Talianska sa Sangiovese pestuje vo väčšej miere hlavne na Korzike, pod synonymom Nielluccio, a to hlavne v apelácii Patrimonio.V novom svete sa nachádza v Argentínskej oblasti Mendoza.

Oblasť Chianti DOCG tvorí okrem jadra, ktorým je Chianti Classico DOCG, ďalších 7 okrajových subapelácií s rôznymi podmienkami terroir a spoločným označením Chianti Putto, najmenšej zo všetkých podoblastí, Chianti Rufina, ležiacej severovýchodne od Florencie, sa vinič pestuje na svahoch nad údolím rieky Arno. Pôdy typu galestro a vyššie polohy miestnych vinohradov tu umožňujú dorobiť vína s bohatou štruktúrou a výraznou aciditou, ktoré majú bohatý zrecí potenciál a svojou kvalitou v niektorých prípadoch predčia i slávnejšie classico.

Hektárové výnosy v regióne sú vyššie ako v Chianti Classico, no súčasne nižšie ako v ostatných subapeláciách oblasti.

Najväčšou a kvalitatívne najrozmanitejšou subapeláciou Chianti Putto je Chianti Colli Senesi. V najlepších polohách sa tu pestujú svetoznáme Vino Nobile di Montepulciano a Brunello di Montalcino.

Vína Chianti Putto sa popri označení podoblasti pôvodu môžu pýšiť i prívlastkom riserva alebo superiore (vína s nižším hektárovým výnosom ako riserva).

Vďaka pestrým podmienkam terroir a rôznej kvalite vín Chianti Putto môže označenie presného pôvodu na etiketách chýbať (vína Chianti DOCG bez ďalšej špecifikácie).

Oblasť Chianti je najpopulárnejším vinohradníckym regiónom krajiny. S ročným objemom produkcie na úrovni jedného milióna hektolitrov dáva svetu najrozšírenejšie talianske kvalitné červené víno s kontrolovaným označením pôvodu.

Servírujeme pri teplote 17 C 

Zvyškový cukor
Suché
Klasifikácia
Denominazione di Origine Controllata e Garantita DOCG
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Chianti Classico Riserva D.O.C.G 2016 Carpineto

  • Výrobca: Carpineto
  • Kód produktu: 4567890
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Červené víno v ktorom dominuje vôňa zrelého kôstkového ovocia, ktorá je podporená jemnou vanilkou. Víno klasifikácie Chianti Classico ktoré zrelo viac ako jeden rok v dubových sudoch z Francúzska. Väčšina vína tvorí odroda Sangiovese, ktoré je doplnéné o málu čast Caniola.
  • 27.99€

  • Bez DPH: 23.33€

Súvisiace produkty

Brunello di Montalcino D.O.C.G. 2010 Martoccia di Brunelli Luca

Brunello di Montalcino D.O.C.G. 2010 Martoccia di Brunelli Luca

Možný okamžtý osobný odber na predajni : Stromova 9 BratislavaCharakter:Brunello di Montalcino ..

42.00€ Bez DPH: 35.00€

Chianti DOCG ( Sangiovese) 2016 Martoccia di Brunelli Luca

Chianti DOCG ( Sangiovese) 2016 Martoccia di Brunelli Luca

Oblasť Chianti DOCG tvorí okrem jadra, ktorým je Chianti Classico DOCG, ďalších 7 okrajových subapel..

11.80€ Bez DPH: 9.83€

Brunello di Montalcino DOCG Carpineto 2014

Brunello di Montalcino DOCG Carpineto 2014

Charakter:Brunello di Montalcino je nepochybne jedno z najznámejších a najváženejších..

48.39€ Bez DPH: 40.33€