• Sauvignon blanc Trio Loira

Balenie obsahuje 3x 0,75l 

Sauvignon blanc QUINCY Haute Victoire 

Vinohrady apelácie Qunicy susedia s Menetou Salon a Reuilly avšak na rodzial od nich je Quincy tvorené výhradne odrodou Sauvignon blanc.  Je to vhodná alternatíva k známejším vínam ako sú Sancerre a Pouilly Fumé. Charakterom sa podobná viac na známejšie Sancerre kedžne je úplne suché, iskrivé s vôňou po citrusoch a jemnou mineralitou.  Víno vhodné ku kozím syrom alebo k šalátom. Vhodné archivovať do 2022 

Sauvignon blanc Coteau du Giennois 

Mladá, kryštálová farba. Intenzívna aromatická vôňa po hruške a pomarančovej kôre. Svieža kyselinka dotávara mladý charakter.Víno je čistý Sauvignon Blanc z apelácie Coteau du Giennois, ktorá sa nachádza v centrálnej časti Francúzska na rieke Loira. 

Sauvignon blanc Mentou Salon

Vinohrady apelácie Menetou Salon sa nachádzajú medzi mestom Bourges a Sancerre. Iba dve odrody sa tu pestujú na vápencovej pôde, modrá Pinot Noir / Rulandské moré a biele Sauvignon blanc. Charakterom sú vína totožné ako známe vína z oblasti Sancerre. Sauvignon blanc do dáva aromatické vína z minerlanym charakterom a sviežou kyselinkou

Vinohradnícka oblasť Loira

Oblasť kopíruje rieku Loira, ktorá pramení vo Francúzskom stredohorí a vlieva sa do Atlantického oceánu. Region má rozdeluje do 5 podoblastí : Centrálna Loira, Touraine, Saumur,Anjou a  Pays Nantais.

Centrálna Loira najvýchodnejšia vinohradnícka oblasť Loiry.Centrom regionu je Sancerre, rodisko Sauvignonu blanc. Okrem apelácie Sancerre AOC sa tu nachádzajú aj menej známe dediny ktoré dorábajú suché biele vína zo Sauvignonu blanc. Najspolahlivejšie vína pochádzajú z apelácií : Menetou-SalonPouilly-FuméQuincy,Reuilly, Chateaumeillant a Coteaux du Giennois. V malých množstvách sa tu pestuje Pinot noir a Gamay. 

Touraine je oblasť známe aj ako záhrada Francúzska.Dominujú tu biele vína vyrobené z odrody Chenin blanc. Za zmienku stoja aj červené vína s ovocnou chuťou. Najpestovanejšie modré odrody sú Malbec Cabernet franc. Medzi najznámejšie apelácie patria : Bourgueil, Chinon, Montlouis-sur-Loire, St Nicolas de Bourgueil Touraine a Vouvray.

Saumur rozlohou najmenšia oblasť, ktorá sa zameriava na červené vína z odrody Cabernet franc a to hlavne zo Saumur-Champigny.

Anjou vďaka svojej polohe je najlepšia oblasť na výrbu prírodne sladkých vín z odrody Chenin blanc. Hlavné apelácie sú  :Bonnezeaux, Coteaux du Layon a Quarts de Chaume. Svetoznáme biele vína sa tu dorábajú v malom regione Savennières.

Pays Nantais je najzápadnejšia časť Loiry, ktorá sa rozprestiera v okolí mesta Nantes. Dominjú to minerálne, suché biele vína z odrody Melon de Bourgogne. Oblasť sa dá dalej rozdeliť na apelácie :Muscadet Coteaux de la Loire, Muscadet Cotes de Grandlieu , Muscadet Sevre et Maine , Coteaux d’Ancenis a Muscadet.


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Sauvignon blanc Trio Loira

Krátky popis

Domaine Henri Bourgeois Rodinné vinárstvo z oblasťi Loiry. Aktuálnu 10, generáciu vinohradníkov a vinárov z obce Chavignol vedie Arnaud Bourgeois. Family Bourgeois sa zameriava na výrobu prémiových vín z odrôd Sauvignon blanc a Pinot noir. Základom produkcie sú prémiové biele vína z najznámejšej oblasti Sancerre z okolia obce Sancerre a dedinky Chavignol. Vrcholom produkcie sú vína ako napríklad : Sancerre d'Antan, Jadis Sancerre a biele prírodne sladké víno Vendanges de la Saint-Charles. Dalšie vína z najvýznamnejšej odrody Sauvignon pochádzajú z obcí Pouilly-Fumé,Menetou-Salon, Quincy,Cheverny a Côteaux du Giennois. Celková rozloha vinohradov aktuálne presahuje cez 72 hektárov a rozčlenené do 120 parcel.
  • 55.00€

  • Bez DPH: 45.83€

Súvisiace produkty

Cool Coast Trio Casa Silva Čile

Cool Coast Trio Casa Silva Čile

Balenie obsahuje 3 x 0,75L 1ks Chardonnay Cool Coast 2018 Casa SilvaVíno svetložltej farby so z..

57.90€ Bez DPH: 48.25€

Arrogant Frog Trio Set

Arrogant Frog Trio Set

Obsahuje 3 x 0,75L Sauvignon Arrogant Frog Paul Mas 2019Vo vôňi dominujú egreš a herbálne ..

25.90€ Bez DPH: 21.58€