• Francúzske víno Trio

Balenie obsahuje 3 x 0,75L 

Chateau La Tour De By Cru Bourgeois Médoc 2011

Chateau La Tour de By sa nachádza vo svetoznamej Francúzskej oblasťi Bordeaux , presnejšie v južnej časti Medoc. ( Haut Medoc ) . Prvé zmienky o Chateau La Tour de By pochádzaju z roku 1700, avšak počiatky vinohradov okolo zámku sú známo od roku 1599 kedy usadlosť niesla meno ,, La Roque de By ,, . Názov ,, de By ,, je odvodený od pomenovania časti kde sa Chateau nachádza v By Sektor v Medocu . Treajší zámoc bol postavená koncom roku 1876. Vinohrady Chateau La Tour de By majú rozlohu 76 hekárov a nachadajú sa tu charateristické odrody pre oblasť Bordeaux . 
Cabernet Sauvignon 65% Merlot 30% a 5% Petit Verdot . Priemerný vek viniča je 40 rokov , pričom najstaršie kri majú viac ako 100 rokov . 
Vinifikácia vína prebieha z časti v tankoch z nehrdzavejúca ocele a drevených kadiach . Následne je Cuvée školene v malých budových sudoch Barrique 225 l po dobu 16 mesiacov z toho 30% nové sudy.


Charakteristila :  Médoc 
Médoc má meni podľa latinského výrazu medio aquae -  medzi voadmi, čím sa myslí ústie rieky Gironde a Atlantický oceán. Médoc predstavuje dlhý a úzsky pás hodnotného viniča, ktorý sa tiahne na severozápad od mesta Bordeaux až k Pointe de Grave. V strede sa nachádzajú klasické vinohrady Bordeaux, väčšina najznámejších Chateau oblasti. 
Pôda v Médocu je tvorená kombináciou veľmi oidobých orníc. Ornice zložené zo zmesi piesku a kremenného štrku rôznej zrnitosti sú väčšinou pokryté aj týmto štrkom.


Rully Blanc Chardonnay Louis Latour 2017

Víno je 100% Chardonnay z malej apelácie Rully appellation controllé  ktorá sa nachádza na samom severe regionu Côte Chalonnaise. 

Surovina pochádza z vinice ktorá má priemerný vek viac ako 30 rokov, ktorá je na vápencovom podloží. Víno zrelo 10 mesiacov v tankoch z nehrdzajúcej oceli. 

Charateristika : Víno svetložltej farby, s éterikou vôňou po hrušketropickom ovocí vanilky. Vďaka terroiru má víno príjemú kyselinku ktorá harmonizuje s plným telom.

Apelácia Rully 

Vinohrady apelácie sa rozprestierajú od dedinky Chagny až k Mercurey. Pomenovaná po galsko - románskom panovníkovi Rubiliusovi. Tento fakt dáva za pravdu že práve tunajšia oblasť  má niekoľko-storočnú historiu pestovanie viniča. V roku 1822 bolo zaznamenané že práve z tejto dedinky pochádzalo prvé šumivé víno z Burgundska. Počas celého 19. storočia väčšina vín mousseux crémant pochádalo pravé odtialto. V súčastnosti Rully AOC produkuje približne 65% bieleho vína a len 35 % červeného. 

Burgundsko / Bourgogone 

Spolu s Bordeaux najznamejšia vinohradnícka oblasť vo Francúzsku. S rozlohou 30 000 hektárov viníc, produkuje ani nie 1/3 objemu čo Bordeaux. Celá oblasť sa dá rozdeliť do niekoľkých sub regionov, v ktorých sa dorábajú vína s jedinečným charakterom. Cote d'Or  ( Cote de Nuits Cote de Beaune ), Cote Chalonnaise a Maconnais sa nachádzajú v centrálnej časti admninistratívneho regionu Burgundsko.  Chablis  sa nachádza v departmente  Yonne a má blišie k Champagne ako k Beaune.  Samostatnou časťou Burgundska je Beaujolais, ktoré patrí do departmentu Rhône-Alpes. Odrodová skladba v Burgundsku je naviazaná hlavne na 2 odrody a to Chardonnay a Pinot noir.  Medzi vedlajšie odrody patria : Aligoté a Gamay. Mimo týchto najznamejších odrôd sa tu pestuje aj César a Sauvignon blanc. 


(Dom) Maison Louis Latour je jedným z najinovatívnejších výrobcov v Burgundsku, ktorý si zároveň dokáže udržať svoj tradičný image. Vzhľadom na rozšírenie podnikania od roku 1979, bola jeho pôda na báze zeminy a ílu vybraná ako ideálne miesto na to, aby produkovala vysoko kvalitné vína ChardonnayChardonnay d'Ardéche zrie v nerezových sudoch po dobu cca 10 mesiacov. Je to svieže a ľahko pitné víno. http://www.louislatour.com/en/

CHÂTEAU PAUL MAS "CLOS DES MÛRES" 2018

Intenzívna filalovo rubínova farba. Extraktívna vôňa plná prezretého ovocia, čokolády a korenia.Plné telo, s ovocným charakterom a sladkými trieslovinami.

Víno je cuvée odrôd SyrahMourvèdre a Grenache noir. Pôvod hrozna je z mužného Francúzska z apelácie AOC Languedoc. CLOS DES MÛRES je názov vinohradu ktorý sa nachádza v obci Montagnac. Priemerný vek viniča je 25 - 45 rokov. Víno vyzrievalo v dubových sudoch.

Obsah alkoholu : 14,50% Potenciál zrenia : až 10 rokov. 

Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nieje oficialnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končý až pri hraniciach so Španielskom.Celá oblasť má veľa apelácii so štatútim AOC medzi ktoré najznamejšie patria :Minervois , Banylus, Maury,Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti,ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne.Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a bízske Katalánsko.Celá oblasť može byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone.Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone možu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes.Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrunuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regione Aude.


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Francúzske víno Trio

Krátky popis

Jean-Claude Mas sa narodil vo vinohradníckej rodine, priamo v srdci oblasti Languedoc v meste Pézenas.Od 1990, pracoval 4 roky vo vinohradníckom regione Bordeaux, kde sa naučil výrobe vín štýlu Cuvée. V roku 1995 vytvoril svoje prvé víno.V sučastnosti Jean Claude Mas vlastní viac ako 600 hektárov viníc, ktoré sú rozdelené do 12. vinárstiev.Najznamejšie sú :Château Paul Mas,Château Crès Ricards a Château Teramas Astruc. Château Paul Mas sa nachádza medzi mestami Pézenas a Montpellier.Od roku 2000 tu Jean Claude Mas pestuje francúzske odrody na 17 hektároch. Pestrá paleta odrôd zahrňuje : Syrah, Cabernet Sauvignon, Mourvèdre, Carignan, Grenache noir, Grenache blanc, Merlot, Cabernet Franc, Cinsault, Marselan, Viognier, Chardonnay, Sauvignon blanc, Pinot blanc, Piquepoul, a Vermentino.
  • 55.00€

  • Bez DPH: 45.83€

Súvisiace produkty

Cool Coast Trio Casa Silva Čile

Cool Coast Trio Casa Silva Čile

Balenie obsahuje 3 x 0,75L 1ks Chardonnay Cool Coast 2018 Casa SilvaVíno svetložltej farby so z..

57.90€ Bez DPH: 48.25€

Arrogant Frog Trio Set

Arrogant Frog Trio Set

Set 3 vín z južného Francúzska od Výrobcu Jean Claude Mas Sauvignon Arrogant Frog Paul Mas 2019..

25.90€ Bez DPH: 21.58€

Casa Silva Trio Prémium

Casa Silva Trio Prémium

Balenie obsahuje 3 x 0,75l Syrah Cool Coast 2017 Casa Silva Intenzívna rubínova farba.Vôňa..

51.99€ Bez DPH: 43.33€

Bodegas Más Que Vinos Trio

Bodegas Más Que Vinos Trio

Balenie obsahuje 3 x 0,75 L Tempranillo Roble Ercavio 2016 Bodegas Más Que Vinos Roble Ercavio ..

47.00€ Bez DPH: 39.17€