• Cabernet franc Petit Bourgeois 2017 Henri Bourgeois

Víno mladej, rubínovej farby.Vo vôni dominuje kôstkové ovocie ako čerešne,slivky a maliny.Svieža kyselinka a príjemné triesloviny dopľňajú ovocný charakter.

Cabernet franc ( Bordeaux, Bouchet franc, Gros Bouchet, Breton)

Cabernet franc je jednou z hlavných odrôd oblasti Boredaux ( Cabernet Sauvignon, MerlotPetit verdot, Malbec ) .Okrem regionu Bordeaux sa pestuje aj v oblasti rieky Loira. Mimo Francúzska sa nachádza ak v TalianskuBolgheri DOC  a Super Toskánske vína ) , Španielsku a Južnej Afriky.  

Vďaka faktu že dozrieva skôr ako Cabernet Sauvignon,  dosahuje dobrú extrakciu aj pri horších ročníkoch. 

Aromatický profil : Vína z odrody Cabernet Franc sú charakteristiké podľa regionu odkial pochádzajú. V severnejších častiach ( Loira , Canada, Švajčiarsko)  sa prejavuje herbálna stránka odrody a primerané triesloviny. Pri vínach z teplých oblastí ( Bolgheri, Španielsko) je víno extraktívne, plné a pripomína Cabernet Sauvignon.  


Domaine Henri Bourgeois 

Rodinné vinárstvo z oblasťi Loiry. Aktuálnu 10, generáciu vinohradníkov a vinárov z obce Chavignol vedie Arnaud BourgeoisFamily Bourgeois sa zameriava na výrobu prémiových vín z odrôd Sauvignon blanc a Pinot noir. Základom produkcie sú prémiové biele vína z  najznámejšej oblasti Sancerre z okolia obce Sancerre a dedinky Chavignol. Vrcholom produkcie sú vína ako napríklad : Sancerre d'Antan,   Jadis Sancerre a biele prírodne sladké víno 
Vendanges de la Saint-CharlesDalšie vína z najvýznamnejšej odrody Sauvignon pochádzajú z obcí  Pouilly-Fumé,Menetou-Salon, Quincy,Cheverny a Côteaux du Giennois. Celková rozloha vinohradov aktuálne presahuje cez 72 hektárov a rozčlenené do 120 parcel. 


Vinohradnícka oblasť Loira

Oblasť kopíruje rieku Loira, ktorá pramení vo Francúzskom stredohorí a vlieva sa do Atlantického oceánu. Region má rozdeluje do 5 podoblastí : Centrálna Loira, Touraine, Saumur,Anjou a  Pays Nantais.

Centrálna Loira najvýchodnejšia vinohradnícka oblasť Loiry.Centrom regionu je Sancerre, rodisko Sauvignonu blanc. Okrem apelácie Sancerre AOC sa tu nachádzajú aj menej známe dediny ktoré dorábajú suché biele vína zo Sauvignonu blanc. Najspolahlivejšie vína pochádzajú z apelácií : Menetou-Salon, Pouilly-FuméQuincy,Reuilly, Chateaumeillant a Coteaux du Giennois. V malých množstvách sa tu pestuje Pinot noir a Gamay. 

Touraine je oblasť známe aj ako záhrada Francúzska.Dominujú tu biele vína vyrobené z odrody Chenin blanc. Za zmienku stoja aj červené vína s ovocnou chuťou. Najpestovanejšie modré odrody sú Malbec a Cabernet franc. Medzi najznámejšie apelácie patria : Bourgueil, Chinon, Montlouis-sur-Loire, St Nicolas de Bourgueil Touraine a Vouvray.

Saumur rozlohou najmenšia oblasť, ktorá sa zameriava na červené vína z odrody Cabernet franc a to hlavne zo Saumur-Champigny.

Anjou vďaka svojej polohe je najlepšia oblasť na výrbu prírodne sladkých vín z odrody Chenin blanc. Hlavné apelácie sú  :Bonnezeaux, Coteaux du Layon a Quarts de Chaume. Svetoznáme biele vína sa tu dorábajú v malom regione Savennières.

Pays Nantais je najzápadnejšia časť Loiry, ktorá sa rozprestiera v okolí mesta Nantes. Dominjú to minerálne, suché biele vína z odrody Melon de Bourgogne. Oblasť sa dá dalej rozdeliť na apelácie :Muscadet Coteaux de la Loire, Muscadet Cotes de Grandlieu , Muscadet Sevre et Maine , Coteaux d’Ancenis a Muscadet.
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Loira

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Cabernet franc Petit Bourgeois 2017 Henri Bourgeois

  • Kód produktu: 4567
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Víno mladej, rubínovej farby.Vo vôni dominuje kôstkové ovocie ako čerešne,slivky a maliny.Svieža kyselinka a príjemné triesloviny dopľňajú ovocný charakter.
  • 15.70€

  • Bez DPH: 13.08€

Súvisiace produkty

Cabernet franc IGP La Estacada

Cabernet franc IGP La Estacada

Cabernet franc ( Bordeaux, Bouchet franc, Gros Bouchet, Breton)Cabernet franc je jednou z hlavných o..

7.39€ Bez DPH: 6.16€

Cabernet Sauvignon 2019 Galil Mountain Winery

Cabernet Sauvignon 2019 Galil Mountain Winery

Víno sviežeho,ovocného charakteru v ktorom dominuje vôňa pripomínajúc čierne ríbezle. Plné telo..

17.00€ Bez DPH: 14.17€