• Malbec Catena Zapata Nicasia Vineyard 2014
Vinohrad Nicasia sa nachádza v najjužnejšej časti regionu Altamira - La Consulta.  Víno je výhradne Malbec ktorý fermentoval v dubových sudoch o objeme 225 až 500 litrov.Nefiltrované a nečírené následne zrelo 18 mesiacov v nových dubových sudoch barrique z Francúzska.

Intenzívna rubínovo fialováfarba.Vo vôni dominuje lesné ovocie,tabak a korenie. Víno má plné telo a dostatok trieslovín na dlhé vyzrievanie. Doporučujeme dekantovať 2 hodiny pred podávaním.Ideála kombinácia červeným mäsom ako napríklad T bone steak alebo Tenderloin.

Obsah alkoholu : 13,6%
Obsah kyselin :6,5 g/l


Malbec ( Auxerrois ,Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo )
Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší  Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa  Cabernet Sauvignon Cabernet franc.  Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky.  Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín.  Obsah alkoholu je  obvykle medzi 13,50 a 15,00%.
Väčšina vín z nového sveta  je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.  

Oblasť Mendoza 

Nachádza sa v centrálnej časti Argentíny,na severe hraničí s vinohradníckou oblasťou Catamarca a na juhu s  La Pampa a s Neuquén ktoré sú súčasťou Patagonie.
Samostatná Mendoza je súčasťou väčšej oblasti zvanej Cuyo, ktorá sa rozdeluje na 3 časti : La Rioja na severe, San Juan v centrálnej časti a Medoza na juhu. 

Oblasť okolo hlavného mesta provincie Mendoza, ktorá leží v nadmorskej výške približne 1 000  metrov nad morom, je najdoležitejšou a najrozsiahlejšou vinohradníckou oblasťou Argentíny. 

Odkial pochádza viac než 70% argentínskeho vína. Vinice začínajú už na samom okraji mesta pri mieste zvanom Lavalle a postupujú na juh asi 300 km až k mestu  Santa Rafael. Väčšina viníc je tu vedená na tradičný spôsob vedenia parral. V celej oblasti prevláda suché stepné podnebie a nezriedka denné teploty presiahu až 40 stupňov celzia. Nakoľka je oblasť Mendoza rozsiahla , dalej sa delí na viac podzón. 

Luján de Cuyo na juh od mesta Mendoza je najvhodnejšia pre modrú odrodu Malbec

Maipú, najteplejšia oblasť regiónu a dominuje tu hlavne odroda Cabernet Sauvignon.

Tupungato, je najznámejšie pre svoje vinice v nadmorskej výške až 1500 metrov nad morom s výsadbou Chardonnay a Pinot noir ( Rulandské modré ).


Vinársrtvo Catena Zapata 

Založené v roku 1902 talianským imigrantom Nicolasom Catenom. Najznámejšie je svojou prácou s odrodou Malbec,ktorú pestujú v oblasti Mendoza.Vinárstvo ako aj vinohrady sa nachádzajú v podoblasti Argelo

Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Oblasť
Mendoza
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Malbec Catena Zapata Nicasia Vineyard 2014

Krátky popis

Vinohrad Nicasia sa nachádza v najjužnejšej časti regionu Altamira - La Consulta. Víno je výhradne Malbec ktorý fermentoval v dubových sudoch o objeme 225 až 500 litrov. Nefiltrované a nečírené následne zrelo 18 mesiacov v nových dubových sudoch barrique z Francúzska. Intenzívna rubínovo fialováfarba.Vo vôni dominuje lesné ovocie,tabak a korenie. Víno má plné telo a dostatok trieslovín na dlhé vyzrievanie. Doporučujeme dekantovať 2 hodiny pred podávaním.Ideála kombinácia červeným mäsom ako napríklad T bone steak alebo Tenderloin.
  • 94.00€

  • Bez DPH: 78.33€

Súvisiace produkty

Malbec  Catena 2019 Catena Zapata

Malbec Catena 2019 Catena Zapata

VínoVína Catena Zapata sú jedinečné vďaka unikátnemu terroiru ktorý sa nachádza v nadmorskej vý..

19.30€ Bez DPH: 16.08€