• Rosé Magnum 1,5L Les Deux Anges Château de l'Escarelle 2019

Žiarivá, ružová farba ktorá prechádza až do bledooranžovej so striebornými odleskami. Vo vôňi je mladé, aromatické s plnou hrsťou lesného ovocia ako sú jahodymaliny či čučuriedky. Chuť je čistá , osviežujúca a s príjemnou kyselinkou

Grenache noir ( Garnacha Tinta, Garnatxa, Lladoner, Tinto Aragones, Cannonau, Alicante, Granaccia, Tocai Rosso) 

Ordoda  modrá muštová odroda ktorá je rozšírená po celom svete, predovšetkým vo Francúzsku, Portugalsku, Taliansku, Španielsku, USA a Autráli. Nenáročná na polohu a odolná voči extrémnemu teplu je najpouživanejšia na výrobu ovocných vín s relatívne vysokým obsahom alkoholunízkej kyseline a s  harmonickými trieslovinami. Čisto odrodové vína majú ovocnú vôňu po lesnom ovocí ako napríklad : černice, maliny a ostružiny. Prémiové vína možu mať aromu aj po orientálnom korení, káve a  tabaku. Pôvod odrody je neznámy ale je považovaná za jadnu z najstarších odrôd ktoré poznáme. Prešla niekoľkými mutáciami takže možme sa stretnúť s nekonečným počtom variacií, najznámejšie sú Grenache blanc,gris,rosé alebo aj Rioja. Najpodstatnejšie oblasti na pestovanie sú predovšetkým v južnej časti Rhôny: Gigondas, Côte du Rhône a Chateauneuf-du-Pape.

Syrah ( Shiraz, Hermitage, Antourenein noir, Candive, Entournerein, Hignin noir, Marsanne noir ) 

Modrá muštová odrod, ktorá je rozširená po celom svete. Najznámejšie vína pochádzajú z údolia Rhôny. Na severe Rhôny sa Syrah používa do Cuvée s Viognierom pri Apelácii Côte Rôtie,Cornas alebo ako Hermitage. Víno ma intenzívnu, fialovo-rubínovú farbu , plné telo a ovocný charakter.Syrah ma menší obsah trieslovin ako Cabernet Sauvignon takže nepotrebuje dlhodobé vizrievanie vo flaši alebo kupážovanie s inými odrodami. Podľa terroiru sa aromatický profil može meniť a pri vínach zo starého sveta sa vyskitujú animálne tony ako koža, mäso alebo aj slanina. Vínimočné vína prechádzajú školením v dreve čo podporuje komplexnosť vína o dymový charakter. Vína z nového sveta ako Austrália alebo Argentína sú plné prezretého lesného ovocia a čokolady. 

Cinsault

Francúzska odroda známa z oblasti  Languedoc-Roussillon.Je vhodná to teplých a suchých vinohradov. Väčšinou sa pridáva do cuvée spolu s Grenache a Mourvèdre.
Cinsault je tiež podstatná odroda na výrobu ružových vín z Provensálska. V malom množstve sa vyskytuje aj Rhône a teda aj Chateauneuf du Pape. V Južnej Afrike bol Cinsault  použitý splou s Pinot Noir na vykríženie tradičnej odrody PinotageOdrodové vína majú tmavo červenú farbu, vôňu ovocného lekváru a  chuť po orientálmom korení.


Vinohrady vinárstva sa nachádzajú v  samom srdci Provensálska, nedˇaleko dedinky La Gayolle. Na rozlohe viac ako100 hektárov dominujú tradičné francúzske odrody MourvèdreGrenacheCinsaultSyrah, a Rolle. Pre výrobu CROIX D'ENGARDIN sa pestuje aj Cabernet Sauvignon.

AOP Coteaux Varois en Provence
Celá apelácia má rozlohu 49 670 árov a ročnú produkciu viac ako 127 000 hektolitrov. Viac ako 90% vína sú ružové vína, pritom červené  tvorí iba 7% a biele menej ako 3%. Vznik apelácie sa datuje do roku 1993 a stala sa hlavnou apeláciu Provensálska. V rámci oblasti je 28 obcí, ktoré sa nachádzajú severne od masívu Massif de Saint-Beaume.Odrodová skladba je prispôsobená štýlu vína. 
Pre výrobu rosé musí byť dodržané minimum 80% odrôd : CinsautGrenacheMourvèdreSyrah a maximálne 20% odrôd:Cabernet SauvignonCarignan a Tibouren.
Pričom víno musi byť. cuvée minimálne 2 odrôd a 50% musí tvoriť hlavné odrody.
Pre výrobu červeného vína sú hlavné odrody s minimum 80% CinsautGrenacheMourvèdreSyrah a vedlajšie odrody do maximálne 20% :Cabernet SauvignonCarignan Tibouren.
Pre biele vino sú hlavné odrody : ClairetteGrenache Blanc, SemillonUgni BlancVermentino.   Vermentino musí byť zastúpené minimálne v 30% a Semillion nesime presiahnuť viac ako 30% pre odrodu Ugni Blanc to je maximálne 25%. 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Rosé Magnum 1,5L Les Deux Anges Château de l'Escarelle 2019

Krátky popis

Žiarivá, ružová farba ktorá prechádza až do bledooranžovej so striebornými odleskami. Vo vôňi je mladé, aromatické s plnou hrsťou lesného ovocia ako sú jahody, maliny či čučuriedky. Chuť je čistá , osviežujúca a s príjemnou kyselinkou.
  • 38.30€

  • Bez DPH: 31.92€