• Malbec  Catena 2019 Catena Zapata
Víno
Vína Catena Zapata sú jedinečné vďaka unikátnemu terroiru ktorý sa nachádza v nadmorskej výške od 920 až 1420 metrov nad morom a dlhoročnými skúsenosťami rodini Catena. 
Spolu s hlavným vinárom Alejandrom Vigilom bolo toto víno vyrobené zo 100% Malbecu. Surovina pochádza z troch rozličných vinohradov : Lunlunta , El Cepillo, Eugenio Bustos a Gualtallary.
Ročník 2017 vyzrieval 12 mesiacov v malých dubových sudoch barrique

Malbec ( Auxerrois ,Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo )
Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší  Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa  Cabernet Sauvignon Cabernet franc.  Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky.  Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín.  Obsah alkoholu je  obvykle medzi 13,50 a 15,00%.
Väčšina vín z nového sveta  je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.  

Podávanie : 
Jahňacie na rošte alebo steaky.


Oblasť Mendoza 
Nachádza sa v centrálnej časti Argentíny,na severe hraničí s vinohradníckou oblasťou Catamarca a na juhu s  La Pampa a s Neuquén ktoré sú súčasťou Patagonie.
Samostatná Mendoza je súčasťou väčšej oblasti zvanej Cuyo, ktorá sa rozdeluje na 3 časti : La Rioja na severe, San Juan v centrálnej časti a Medoza na juhu. 
Oblasť okolo hlavného mesta provincie Mendoza, ktorá leží v nadmorskej výške približne 1 000  metrov nad morom, je najdoležitejšou a najrozsiahlejšou vinohradníckou oblasťou Argentíny. 
Odkial pochádza viac než 70% argentínskeho vína. Vinice začínajú už na samom okraji mesta pri mieste zvanom Lavalle a postupujú na juh asi 300 km až k mestu  Santa Rafael. Väčšina viníc je tu vedená na tradičný spôsob vedenia parral. V celej oblasti prevláda suché stepné podnebie a nezriedka denné teploty presiahu až 40 stupňov celzia. Nakoľka je oblasť Mendoza rozsiahla , dalej sa delí na viac podzón. 
Luján de Cuyo na juh od mesta Mendoza je najvhodnejšia pre modrú odrodu Malbec. 
Maipú, najteplejšia oblasť regiónu a dominuje tu hlavne odroda Cabernet Sauvignon.
Tupungato, je najznámejšie pre svoje vinice v nadmorskej výške až 1500 metrov nad morom s výsadbou Chardonnay a Pinot noir ( Rulandské modré ). 


Vinársrtvo Catena Zapata 
Založené v roku 1902 talianským imigrantom Nicolasom Catenom. Najznámejšie je svojou prácou s odrodou Malbec,ktorú pestujú v oblasti Mendoza.Vinárstvo ako aj vinohrady sa nachádzajú v podoblasti Argelo.   

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Malbec Catena 2019 Catena Zapata

Krátky popis

Malbec ( Auxerrois ,Côt, Pressac, Medoc noir, Vesparo ) Modrá muštová odroda ktorá pochádza z Francúzska. Malbec je hlavnou odrodou apelácie Cahors kde tvorí až 70% zo zmesi pričom je doplnená o hladší Merlot a trpkejší Tannat. V relatívne malom množste va používa aj pre výrobu Bordeaux vín kde doplňa Cabernet Sauvignon a Cabernet franc. Naj známejšie vína však pochádzajú z Argentínskej oblasti Mendoza. Najnovší trend je cuvée medzi Malbecom a Bonardou. Odrodové vina majú intenzívnu fialovú farbu, vôňu lesného ovocia ( černíc), slivek , tabaku a vanilky. Oproti Cabernetu má Malbec menší obsah trieslovína a kyselín. Obsah alkoholu je obvykle medzi 13,50 a 15,00%. Väčšina vín z nového sveta je školená v dubových sudoch a majú zrecí potencial až 8 rokov.
  • 19.30€

  • Bez DPH: 16.08€

Súvisiace produkty

Malbec Yarden 2018 Košer

Malbec Yarden 2018 Košer

Malbec Yarden 2018 je červené suchéí víno výrobené z 100% odrody Malbec , hrozne pochádzajú z niekoľ..

39.00€ Bez DPH: 32.50€

Malbec Bio Demeter Mendoza 2015 Escorihuela Gascon

Malbec Bio Demeter Mendoza 2015 Escorihuela Gascon

Víno má intenzívu rubínovú až amtramentovú farbu. Vo vôni je iba čisté ovocie bez žiadneho náznaku d..

16.80€ Bez DPH: 14.00€

Malbec Catena Zapata Nicasia Vineyard 2014

Malbec Catena Zapata Nicasia Vineyard 2014

Vinohrad Nicasia sa nachádza v najjužnejšej časti regionu Altamira - La Consulta.  Víno je..

94.00€ Bez DPH: 78.33€