• Víno Chateau Pech Latt Corbiéres Blanc

Víno je cuvée odrôd : Marsanne a Muscat. Pôvod majú z južného Francúzska,  a to z okolia mesta Lagrasse, ktoré je centrom apelácie Corbiéres, ktorá sa nachádza v Languedocu. Vinohrady Chateau Pech Latt sú certifikované pre organické pestovanie - ECOCERT.  Víno má svetlo zlatú farbu. Príjemnú  sviežu, ovocnú aromu a príjemnú kyselinku. 

Marsanne Blanc ( Ermitage, Hermitage, Grosse Roussette, Roussette de Saint de Péray)

Odroda Marsanne je jednou z hlavných odrôd Údolia Rhôny. Spolu s Roussane a Viognierom 


Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nieje oficialnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končý až pri hraniciach so Španielskom.Celá oblasť má veľa apelácii so štatútim AOC medzi ktoré najznamejšie patria :Minervois , Banylus, Maury,Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti,ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne.Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a bízske Katalánsko.Celá oblasť može byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone.Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone možu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes.Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrunuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regione Aude.


Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Languedoc

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Víno Chateau Pech Latt Corbiéres Blanc

  • Výrobca: Louis Max
  • Kód produktu: 456789
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Víno je cuvée odrôd : Marsanne a Muscat.Pôvod majú z južného Francúzska, a to z okolia mesta Lagrasse, ktoré je centrom apelácie Corbiéres, ktorá sa nachádza v Languedocu. Vinohrady Chateau Pech Latt sú certifikované pre organické pestovanie - ECOCERT. Víno má svetlo zlatú farbu. Príjemnú sviežu, ovocnú aromu a príjemnú kyselinku.
  • 14.00€

  • Bez DPH: 11.67€

Súvisiace produkty

Chateau Pech Latt Corbieres 2016

Chateau Pech Latt Corbieres 2016

Víno intenzívnej rubínovej farby.Vôňa prezretého lesného ovocia a exotického korenia.Lahodná chuť s ..

14.30€ Bez DPH: 11.92€