• Petit Verdot IGP La Estacada

Odroda Petit Verdot (Fer, Bouton, Carmelin, Heran, Lambrusquet Noir, Petit Verdau, Petit Verdot Noir, Verdot a Verdot Rouge) 

Francúzska odroda kotrá sa používa do vín z oblasti Bordeaux. Vačšinou sa spája s Cabernetom Sauvignonom  , Merlotom,Cabernetom franc a Carmenére. V preklade znamená Malé zelené , čo sa vzťahuje na bobulky hrozna ktoré často krát  nedosahujú normálnu velkosť a nedozrejú do optimálnej cukornatosti.  Okrem Francúzska sa odroda pestuje prevažne v USA, ArgentínaČile,Portugalsku a Taliansku. Vína sú intenzívnej atramentovej farby. Aromatické, plné prezretého ovociakorenia a fialiek. V chuti sa odráža intenzita trieslovín a kyselín. Pri víne ktoré bolo školené v drevenom sude sa oplatí víno archivovať. 

Zvyškový cukor
Suché

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Petit Verdot IGP La Estacada

Krátky popis

Odroda Petit Verdot (Fer, Bouton, Carmelin, Heran, Lambrusquet Noir, Petit Verdau, Petit Verdot Noir, Verdot a Verdot Rouge) Francúzska odroda kotrá sa používa do vín z oblasti Bordeaux. Vačšinou sa spája s Cabernetom Sauvignonom , Merlotom, Cabernetom franc a Carmenére. V preklade znamená Malé zelené , čo sa vzťahuje na bobulky hrozna ktoré často krát nedosahujú normálnu velkosť a nedozrejú do optimálnej cukornatosti. Okrem Francúzska sa odroda pestuje prevažne v USA, Argentína, Čile ,Portugalsku a Taliansku. Vína sú intenzívnej atramentovej farby. Aromatické, plné prezretého ovocia, korenia a fialiek. V chuti sa odráža intenzita trieslovín a kyselín. Pri víne ktoré bolo školené v drevenom sude sa oplatí víno archivovať.
  • 8.99€

  • Bez DPH: 7.49€

  • 6 alebo viac 7.99€

Súvisiace produkty

Prieto Picudo IGP Tierra de Castilla

Prieto Picudo IGP Tierra de Castilla

Prieto Picudo je autochtona odroda pre  Španielsku oblasť Castilla y Leon. Vína z tejto od..

7.99€ Bez DPH: 6.66€

Viognier IGP La Escatada

Viognier IGP La Escatada

Odroda Viognier Odroda známa predovšetkým z francúzskej oblasti Rhôny, Vína z apelácií&nbs..

7.99€ Bez DPH: 6.66€