• Cabernet franc IGP La Estacada

Cabernet franc ( Bordeaux, Bouchet franc, Gros Bouchet, Breton)

Cabernet franc je jednou z hlavných odrôd oblasti Boredaux ( Cabernet Sauvignon, MerlotPetit verdot, Malbec ) .Okrem regionu Bordeaux sa pestuje aj v oblasti rieky Loira. Mimo Francúzska sa nachádza ak v Taliansku( Bolgheri DOC  a Super Toskánske vína ) , Španielsku a Južnej Afriky.  

Vďaka faktu že dozrieva skôr ako Cabernet Sauvignon,  dosahuje dobrú extrakciu aj pri horších ročníkoch. 

Aromatický profil : Vína z odrody Cabernet Franc sú charakteristiké podľa regionu odkial pochádzajú. V severnejších častiach ( Loira , Canada, Švajčiarsko)  sa prejavuje herbálna stránka odrody a primerané triesloviny. Pri vínach z teplých oblastí ( Bolgheri, Španielsko) je víno extraktívne, plné a pripomína Cabernet Sauvignon

Zvyškový cukor
Suché

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Cabernet franc IGP La Estacada

Krátky popis

Cabernet franc ( Bordeaux, Bouchet franc, Gros Bouchet, Breton) Cabernet franc je jednou z hlavných odrôd oblasti Boredaux ( Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit verdot, Malbec ) .Okrem regionu Bordeaux sa pestuje aj v oblasti rieky Loira. Mimo Francúzska sa nachádza ak v Taliansku( Bolgheri DOC a Super Toskánske vína ) , Španielsku a Južnej Afriky. Vďaka faktu že dozrieva skôr ako Cabernet Sauvignon, dosahuje dobrú extrakciu aj pri horších ročníkoch. Aromatický profil : Vína z odrody Cabernet Franc sú charakteristiké podľa regionu odkial pochádzajú. V severnejších častiach ( Loira , Canada, Švajčiarsko) sa prejavuje herbálna stránka odrody a primerané triesloviny. Pri vínach z teplých oblastí ( Bolgheri, Španielsko) je víno extraktívne, plné a pripomína Cabernet Sauvignon.
  • 8.99€

  • Bez DPH: 7.49€

  • 6 alebo viac 7.99€

Súvisiace produkty

Prieto Picudo IGP Tierra de Castilla

Prieto Picudo IGP Tierra de Castilla

Prieto Picudo je autochtona odroda pre  Španielsku oblasť Castilla y Leon. Vína z tejto od..

7.99€ Bez DPH: 6.66€

Viognier IGP La Escatada

Viognier IGP La Escatada

Odroda Viognier Odroda známa predovšetkým z francúzskej oblasti Rhôny, Vína z apelácií&nbs..

7.99€ Bez DPH: 6.66€