• Dogajolo Toscano Rosso I.G.T. 2016

Červené Cuvée tvorené zo Sangiovese a z Cabernetu Sauvignon. Hrozno pochádza z Toskánska kde dominujú veľké červené vína. Víno s intenzívnou rubínovou farbou s odleskami flialovej, Omamná ovocná vôňa plná čerešní, lesného ovocia a vanilky. Príjemné, sladké taníny a svieže telo dotvára klasický charakter červeného vína z Toskánska. 


Odroda Sangiovese 

Dostala názov od latinského ,, sanguis Jovis,, čo v preklade znamená ,, Jupiterova krv,,Napriek tomu že Sangiovese je najviac pestovanou odrodou Talianska skoro nikdy sa neuvádza jej názov na prednej etikete. Pôvod odrody je zaznamenaný v oblasti Emilia-Romagna, kde dáva vína bledočervenej farby, s ovocnou vôňou po kôstkovom ovocí a s príjemnou kyselinkou. Najzanamejšie vína pochádzajú zo   strednej časti Talianska, kde je hlavnou odrodou regionov ako Emilia-Romagna, Umbria, Campania,Lazio a ToskánskoMedzi najznámejšie vína z odrody Sangiovese možme považovať hlavne : Brunello di MontalcinoChianti, Vino Nobile di Montepulciano. Spolu s odrodami Cabernet Sauvignon Merlot  sa používa na výrobu  prémiových vín z Toskánska označovaných ako Super Tuscans. 


Zvyškový cukor
Suché
Oblasť
Toskánsko
Klasifikácia
Indicazione Geografica Tipica IGT
Zrecí potenciál
2-5 rokov

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Dogajolo Toscano Rosso I.G.T. 2016

  • Výrobca: Carpineto
  • Kód produktu: 456789
  • Dostupnosť: 10

Krátky popis

Víno s intenzívnou rubínovou farbou s odleskami flialovej, Omamná ovocná vôňa plná lesného ovocia a vanilky. Príjemné, sladké taníny a svieže telo dotvára klasický charakter červeného vína z Toskánska.
  • 9.99€

  • Bez DPH: 8.33€

Súvisiace produkty

Poggio Apricale I.G.T.

Poggio Apricale I.G.T.

Charakter:V nose ovocné a trvalé, s tónmi lesných plodov, jemne pikantné. Mäkká, vyvážená chuť s tri..

14.60€ Bez DPH: 12.17€