• Dogajolo Toscano Bianco I.G.T. 2020 Carpineto

Dogajolo Bianco je cuvée odrôd ChardonnayGrechetto a Sauvignon blanc. Všetko hrozno na výrobu vína Dogajolo pochádza z Toskánska. Výlučne ručný zber zabespečil šetrné spracovanie suroviny, tak aby sa zachovali optimálne kyselinky. V kraji červeného vína sa podarilo vytvoriť suché, svieže biele víno ktoré má ovocnú vôňu a príjemnú dochuť. 

Carpineto 

Založené v roku 1967, vinárstvo Carpineto sa snaží obnoviť sálu Toskánskeho regionu. Za zrodom nedného z najlepších podnikov v celej oblasti stoja Giovanni Carlo Saccheti  a Antonio Mario Zaccheo. V súčastnosti sa vína exportujú do viac ako 70 krajín po celom svete. 

Toskánsko 

Nachádza sa v stednej časti Talianska. Po Pimonte , Toskánsko má druhý najväčší počet vín označených DOCG  a DOC. Hlavnou odrodou je Sangiovese, ktorá sa používa na väčšinu vín DOCG ako napríklad ChiantiBrunello di Montalcino , Vino Nobile di Montepulciano alebo Super Toskánske vína. Nemenej podstatné sú francúzske odrody ako napríklad Merlot a Cebernet Sauvignon ktoré spolu so Sangiovese tvoria hlavú zložku vín IGP Toscana. Necelých 15 % produkcie tvoria biele a ružové vína. Dominantnou odrodou pre biele / bianco je Trebbiano. Ostané biele odrody sú prevažne medzinárodne uznávané ako napríklad : Chardonnay,Sauvignon blanc a Viognier.   


Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Toskánsko
Klasifikácia
Indicazione Geografica Tipica IGT
Zrecí potenciál
0-2 roky
Víno a gastronómia
Morské plody

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Dogajolo Toscano Bianco I.G.T. 2020 Carpineto

  • Výrobca: Carpineto
  • Kód produktu: 98765
  • Dostupnosť: 6

Krátky popis

Dogajolo Bianco je cuvée odrôd Chardonnay , Grechetto a Sauvignon blanc. Všetko hrozno na výrobu vína Dogajolo pochádza z Toskánska. Výlučne ručný zber zabespečil šetrné spracovanie suroviny, tak aby sa zachovali optimálne kyselinky. V kraji červeného vína sa podarilo vytvoriť suché, svieže biele víno ktoré má ovocnú vôňu a príjemnú dochuť.
  • 8.00€

  • Bez DPH: 6.67€

Štítky: Chardonnay, Sauvignon, Sauvignon blanc, Talianske víno, Víno bianco, Toskánske víno, Toscano Bianco, Carpineto, I.G.T., Cuvée