• Riesling Kabinett 2017  Piesporter Goldtropfchen  Dr. Hermann
Riesling je žltozelenej farby, podľa pôvodu so  sýtejšim odtieňom a so vždy prenikavou a zároveň elegantnou minerálno-ovocnou vôňou . Dominujúce sú najmä nelúpané  citrusové plody a hrozienka. Chuť vína je štruktúrovaná,  ovocná plná  citrusového ovocia  a medu

Ročník 2017 je prvým ktorý vinárstvo Dr. Hermann vyrobilo z tejto lokality.Vinohrad Piesporter Goldtropfchen obasuhje veľa ílovitej bridlice. Ideálny terroir a jedinečná odroda Riesling dáva tomuto vínú minerálny charakter. Hrozno bolo oberané pri cukornatosti 83 stupňov Oechsle.  Následne fermentovalo v tankoch z nehrdzavejúcej ocele. 

Analytické hodnoty 
Obah alkoholu : 8,00% 
Zbytkový cukor : 55 g/l
Celková kyselina : 8,6 g /l 

 

Dr. Hermann 
Vinárstvo vedú otec - Rudi a syn Christian Hermannovci. Vštekých 9 hektárov viníc sú v oblasti Mosel , ktorá je považovaná za najlepšiu oblasť pre Riesling na celom svete. Súčastné vinárstvo bolo vybudované v roku 1967 v samom srdci Moseli, v malebnej dedinke Ürzig. Riesling je hlavnou odrodou Moseli a aj vinárstva Dr.Hermann, pričom okrem Rieslingu sa vyskytuje v tomto regióne je Weissburgunder ( Pinot blanc / Rulandské biele ). Najlepšie vína pochádazajú z 3 vinohradov na strmých svahoch, v údolí rieky Mosel.
Vinohrady vo vlastníctve Dr.Hermann : 

Ürziger Würzgarten tento vinohrad je na červenej pôde, ktorá je bohatá na železo ktorá pochádza z Vinohrad je zámy svojimi starým viničom, ktorý dáva vína po tropickom ovocí s vôňou orientálneho korenia.

Erdener Prälat je 1,5 hektárovi vinohrad ktorý majú vo vlastnictve iba 11 vinárstiev, pričom priemerný vek viníc je viac než 100 rokov.Jedinečná mikroklíma a terroir vytvára z tochto vinohradu jeden z ,,Grand Cru ,,  Mosely. 

Erdener Treppchen  tu sa nachádzajú rôzne druhy bridlice, ktoré sú zásluhou že vína majú minerálnu príchuť.


Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Mosel
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Dezerty
Uzáver
Skrutkový

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Riesling Kabinett 2017 Piesporter Goldtropfchen Dr. Hermann

  • Výrobca: Dr. Hermann
  • Kód produktu: 3456789
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Riesling je žltozelenej farby, podľa pôvodu so sýtejšim odtieňom a so vždy prenikavou a zároveň elegantnou minerálno-ovocnou vôňou . Dominujúce sú najmä nelúpané citrusové plody a sušené hrozienka. Chuť vína je štruktúrovaná, ovocná plná citrusového ovocia a medu . Obsah alkoholu 8,00 %
  • 22.99€

  • Bez DPH: 19.16€

Súvisiace produkty

Prälat Riesling Auslese Mosel 2013

Prälat Riesling Auslese Mosel 2013

Senzoriká chakarteristika : Víno má zlatú farbu, arómu kôstkového ovocia s korením a tónmi medu..

37.80€ Bez DPH: 31.50€