• Col Fondo pét-nat  Glera Frizzante NV Masot

Hrozno odrody Glera ( Prosecco) pochádza zo severo - východného Talianska, z oblasti Veneto. Pre výrobu vína Col Fondo je vyčlenený vinohrad Palu, ktorý sa nachádza v hornatej časti regionu kde dominuje vápencové podložie. Víno vďaka metode Col Fondo obsahuje sediment odumretých kvasinek ktoré vytvarajú sediment a tak vzniká charakteristicky kalné víno.V arome je intenzívne, plné a komplexnejšie ako bežné vína Prosecco. Dajú sa rozpoznať tony lúčnych kvetov, kandizovaného pomaranča a citronu a jemná mineralna stopa

Víno zo severovýchodného Talianska Col Fondo je znéme aj pod názvom Rifermentato in Bottiglia. Tradične sa Prosecco vyrába metodou Charmat pri ktorej sa druhotné kvasenie prebieha v veľkom tanku z nerezu. Túto metodu výrobu vynašuel v roku 1895 Professor Federico Martinotti. Neskôr ju zdokonalil francúz  Eugène Charmat. Pred rokom 1895 sa prosecco a šumivé či prelivé vína vyrábali tak že druhotná fermentácia prebiehala v flaši.     Col Fondo alebo aj Rifermentato in Bottiglia  je starodávna metoda výroby.V doslovnom preklade znamená ,, zo spodkom ,, myslené tak že víno obsahuje odumreté kvalisnky. Na rozdiel od vín Prosecca alebo iných šumivých vín je Col Fondo zakalené a obsahuje sediment ktorý dotvára intenzívnejší aromatický charakter. Konečné víno pritom obsahuje menej cukru ako šumivé vína vytvorené komerčnou metodou. 
Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Col Fondo pét-nat Glera Frizzante NV Masot

  • Výrobca: Masot
  • Kód produktu: 876543
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Hrozno odrody Glera ( Prosecco) pochádza zo severo - východného Talianska, z oblasti Veneto. Pre výrobu vína Colfondo je vyčlenený vinohrad Palu, ktorý sa nachádza v hornatej časti regionu kde dominuje vápencové podložie. Víno vďaka metode Col Fondo obsahuje sediment odumretých kvasinek ktoré vytvarajú sediment a tak vzniká charakteristicky kalné víno.V arome je intenzívne, plné a komplexnejšie ako bežné vína Prosecco. Dajú sa rozpoznať tony lúčnych kvetov, kandizovaného pomaranča a citronu a jemná mineralna stopa.
  • 14.60€

  • Bez DPH: 12.17€