• Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

Grillo

Je tradičná  biela odroda Sicílie  , známa aj pod menom Riddu . Vína z tejto odrody sú poväčšine ľahko pitelné , s ovocnou vôňou a sviežou kyselinkou. Typická aróma obsahuje citrusové plody a zelené jablko.

 

Víno je vhodné podávať k cestovinám s bielou omáčkou  či kuratu s citronom.  


Sicília 

Sicília je najjužnejší vinohradnícky region Talianska. Ako najväčší ostrov v stredoznemnom mori je Sicília aj historickým centrom pre vinohradníctvo,ktoré tu má tradíciu viac ako 2500 rokov.Prvé zmienky sú pre sladké vína z odrody Muscat. Neskôr tu vzniklo. legendárne vína Marsala.V súčastnosti sú najznamejšie moderné vína z apelácií IGT Terre Siciliane a Sicilia DOC.Dostatok slnečného žiarenia, vhodného terénu a dostatok vody tvoria Sicíliu ako vhodnému prostrediu na pestovanie horzna.Velké množstvo rôznych pôd tvoria velký celok terroiru Sicílie.Najznamejšie vinohrady sú na úpetí sopky Etny a patria do apelácie Etna DOC ktorá má vulkanické pôdyv.V južnej časti sa nachádzajú vinohrady na pobreží a to predovšetkým apelácie DOC : Siracusa, Noto, Eloro a Vittoria. Nemenej zaujímavé vína sa vytvárajú v západnej časti ostrova a to : Alcamo, Contessa Entellina, Delia Nivolelli, Erice, Menfi, Monreale, Salaparuta, Santa Margherita di Belice a Sciacca.Odrodová skladba sa zameriava na autochtone odrody ako napríklad  Nero d'Avola and Catarratto. Medzi biele odrody sú najvhodnejšie  Grillo and Inzolia.

Klasifikácia
Denominazione di Origine Controllata DOC

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Gurgo Grillo Sicilia DOC Paolini 2016

Krátky popis

Výrobca : Cantina Paolini Víno : Gurgo Odroda : Grillo Farba : Biele Ročník : 2016 Krajina : Taliansko Oblasť : Sicília Kategoria : Sicilia DOCObjem : 0,75 Zb.cukor : Suché
  • 14.30€
  • 9.00€

  • Bez DPH: 7.50€

Súvisiace produkty

Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2018 Domaine Gadais

Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2018 Domaine Gadais

La Grande Réserve du MoulinVíno pochádza z malej časti zvanej ,,  La Haye-Fouassiére ,, kde je ..

14.50€ Bez DPH: 12.08€

Inzolia 72 Filara IGPTerre Siciliane Paolini

Inzolia 72 Filara IGPTerre Siciliane Paolini

 Insolia  alebo aj Ansolica je Talianska autochtona odroda ktorá je od 16. storočia pestov..

15.50€ 9.90€ Bez DPH: 8.25€