• Frankovka modrá ROSÉ Vínko Klimko 2017

Charakteristika :  
Jasná ružovkastá farba dozrievajúcich malín. Svieža malinovo-jahôdková vôňa. Ľahučké a

svieže aj vďaka veselým kyselinkám, ovocné tóny však zanechávajú dlhotrvajúci dojem.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Modranský vinohradnícky rajón
Obec Modra 
Vinohrad Lazáre 


Malokarpatská vinohradnícka oblasť 
Vinohardy pod Malými Karpatmi sú najväčšie a historicky najstaršie z celého Slovenska. Vinohradníctvo tu má viac než tritisícročnú tradíciu. 
Hlinito-piesočnaté až kamenisté pôdy na slnečných svahoch tu vytvárajú ideálne podmienky pre vinič.Charakeristiké je pre túto oblasť víno s decentnou vôňou a sviežou kyselinkou.
Najpestovanejšie odrody sú : Veltlínske zelené , Rizling vlašský a Frankovka modráVÍNKO KLIMKO MODRA 
Je rodinné vinárstvo založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v našej rodine hlboko zapustené korene. Naše vína pochádzajú iba z modranských vinohradov. Ochutnajte Dievčie hrozno, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky či Devín. Alebo ružovú aj červenú Frankovku. 

ING. JURAJ KLIMKO
Prvé VÍNKO KLIMKO MODRA sme s pomocou brata Tomáša vyrobili z ročníka 2012. Môj vinársky príbeh však začal o niečo skôr: S vínom som sa v našej rodine stretával od malička. V osemdesiatych rokoch  (foto-1980) bolo v Modre najväčšie vinohradnícke družstvo v celom Československu. Takže ani u nás sa tomu nedalo vyhnúť a prvýkrát som sa dozvedel, že Klimko ľúbi vínko. Po gymnáziu som problematiku odborne spoznával na Chemicko-technologickej fakulte STU. Končil som v roku 2001 pod vedením Prof. Malíka, našej jedinečnej vinárskej osobnosti. Začiatkom roka 2002 som u Malíkov stretol Ing. Ladislava Šeba z vinárstva KARPATSKÁ PERLA, kde sa potom viac ako 10 rokov formovali moje ďalšie vinárske  kroky. Medzitým som urobil tú najdôležitejšiu vec v živote -  dobre sa oženil. Dnes sa spolu s manželkou Marcelou, absolventkou rovnakého odboru, staráme o 5 ha modranských vinohradov a hrozno tu aj nakupujeme. Okrem nášho vlastného vinárstva učím študentov Technológiu vína a nápojov na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre. A sám sa stále mám čo učiť... Ako sa u nás hovorí: Kto rozumie vínu a ženám, rozumie životu!
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Malokarpatská
Víno a gastronómia
Aperitív

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Frankovka modrá ROSÉ Vínko Klimko 2017

Krátky popis

Charakteristika : Jasná ružovkastá farba dozrievajúcich malín. Svieža malinovo-jahôdková vôňa. Ľahučké a svieže aj vďaka veselým kyselinkám, ovocné tóny však zanechávajú dlhotrvajúci dojem. Malokarpatská vinohradnícka oblasť Modranský vinohradnícky rajón Obec Modra Vinohrad Lazáre
  • 9.99€

  • Bez DPH: 8.33€

Súvisiace produkty

Frizzante Rosé Svätovavrinecké 2017 Vínko Klimko

Frizzante Rosé Svätovavrinecké 2017 Vínko Klimko

Víno ružovej farby s  ovocným nádychom  po májových čerešní a malín vo vôni. Chuť je ..

7.99€ Bez DPH: 6.66€

Rosé Cabernet Sauvignon Polosuché Neskorý zber 2017 Chateau Rubáň

Rosé Cabernet Sauvignon Polosuché Neskorý zber 2017 Chateau Rubáň

Víno iskrivo malinovo ružovej farby, výrazne ovocnej príťažlivej vône červeného ovocia, najmä lesnýc..

9.99€ Bez DPH: 8.33€