Charakter:
Héritage Marc Pagés, je výnimočný ročník zložený z najlepších odrôd vinice. Vyrobené podľa prísne utajovaného tradičného postupu. Veľmi elegantné víno s krásnou rubínovou farbou.  Intenzívna vôňa, v ústach je jemné.  

Jedlo a víno:
Podávame k hydine alebo pernatej zveri, jahňaciemu, duseným mäsám alebo teľacej sviečkovej. Tiež sa hodí k baklažánu, špargli, hríbikom, gratinovaným zemiakom alebo k foie gras. Môžeme kombinovať aj s comté, rokfortom alebo camembertom. Je vhodné aj k čokoládovým dezertom. Servírujeme pri teplote 18° - 20°C.


Chateau La Tour de By  sa nachádza vo svetoznamej Francúzskej oblasťi Bordeaux , presnejšie v južnej časti Medoc. ( Haut Medoc ) . Prvé zmienky o Chateau La Tour de By pochádzaju z roku 1700, avšak počiatky vinohradov okolo zámku sú známo od roku 1599 kedy usadlosť niesla meno ,, La Roque de By ,, . Názov ,, de By ,, je odvodený od pomenovania časti kde sa Chateau nachádza v By Sektor v Medocu . Treajší zámoc bol postavená koncom roku 1876. Vinohrady Chateau La Tour de By majú rozlohu 76 hekárov a nachadajú sa tu charateristické odrody pre oblasť Bordeaux . Cabernet Sauvignon 65% Merlot 30% a 5% Petit Verdot . Priemerný vek viniča je 40 rokov , pričom najstaršie kri majú viac ako 100 rokov . 

Vinifikácia vína prebieha z časti v tankoch z nehrdzavejúca ocele a drevených kadiach . Následne je Cuvée školene v malých budových sudoch Barrique 225 l po dobu 16 mesiacov z toho 30% nové sudy.


Merlot ( Alicante,Petit Merle, Sémillon rouge, Picard a Sud des Graves)

Modrá muštová odroda ktorá je rozšírená po celom svete. Názov Merlot alebo aj Petit Merle je odvodený od francúzskeho prekladu Merle čo znamená Drozd. Väčšinou sa používa na kupážovanie s Cabernetom Sauvignon kde napomáha uhladiť drsné triesloviny. Dozrieva skoršie ako ostatné odrody z oblasti Bordeaux a tak sa pestuje väčšinou v chladnejších oblastiach. Mimo Francúzska  kde produkuje všetky kategorie vín od veľkých vin ( Grand vin ) v oblasti Médoc a Pomerol sa vyskytuje na juhu Francuzska a to ako jednoduché odrodové vína . V posledom desaťročí sa úspešne pestuje v Taliansku, kde tvorí základ pre novú kategoriu vín Super Toskánsych vín kde sa používa ako komponent k Sangiovese alebo Cabernetu Sauvignonu. Významnú úlohy hrá aj na severo východe Talianska, kde v regione Friuli–Venezia Giulia tvorí viac ako 50% produkcie červených vín. V novom svete je v tieni známeho Cabernetu alebo Syrahu. Najznamejšie vinárstva pochádzajú vína z USA a to hlavne z  CalifornieNapa valley Sonoma  sú regiony kde má dostatočný úspech kde sa tvoria vína podobné vínam z Francúzskeho Bordeaux. V Čile bol Merlot dlhú dobu povaovaný za CarmenéreAromatický profil sa mení podľa terroiru a oblasťi kde sa víno dorába. 

V starom svete a víno prejavuje rubínovou farbou, víntenzívnou ovocnou aromou : slivky, čerešne, jahody a s náznakom herbálnosti ako mäty a eukalyptusu.V novom svete sú vína plnšie, intenzívnejšie a dominujú tony čokolady, kávy a vanilky.   

Francúzske vína odrody Merlot sú vhodné na dlhodobú archiváciu, v ostaných krajinách je hlavný faktor či víno zrelo v drevenom sude

Cabernet Sauvignon ( Bouchet, Bouche, Petit-Bouchet, Petit-Cabernet, Petit-Vidure, Vidure, Sauvignon Rouge)

Najznamejšia odroda na svete. Rozšírená po celom svete, od Austrálie ( Margaret River, Coonawarra, Barossa ), USA ( Napa Valley, Sonoma), Francuzsko

( Medoc, Graves), Čile ( Colchagua ), Argentína ( Mendoza) až po Strednú Europu . Víno ma intenzívnu rubinovú frabu, velké množstvo trieslovín a kyselín. Charakteristický je aromatický profil : Cassis, Eukalyptus, Tabako a kôstkové ovocie. Často krát sa používa do Cuvée odordami ako Cabernet franc, Merlot, Petit verdot,Malbec  alebo Carmenére ako Bordeaux Blend. V novom svete je najznamejšie miešané so Syrah aby sa eliminovali silné triesloviny. Víno odrody Cabernet Sauvigon je vhodné na dlhodobé vyzrievanie vo flaši

Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Zamatové / Harmonické
Oblasť
Bordeaux
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Chateau La Tour Heritage Marc Pagés Médoc 2009

Krátky popis

Suché,červené víno, ročník: 2009, odroda: 80 % Cabernet Sauvignon, 20 % Merlot, krajina: Francúzsko, výrobca: Chateau La Tour De By, oblasť: Médoc, objem: 0,75 l;
  • 59.30€

  • Bez DPH: 49.42€

Súvisiace produkty

Chateau La Tour De By Cru Bourgeois Médoc 2011

Chateau La Tour De By Cru Bourgeois Médoc 2011

Chateau La Tour de By sa nachádza vo svetoznamej Francúzskej oblasťi Bordeaux , presnejšie v južnej ..

26.30€ Bez DPH: 21.92€

Dame de Respide Graves 2012

Dame de Respide Graves 2012

Typické cuvée pre oblasť Bordeaux - Cabernet Sauvignon a Merlot, ktoré pochádzajú z podoblasti Grave..

18.90€ 9.99€ Bez DPH: 8.33€