• Cabernet Sauvignon Super Premium Eikendal

Cabernet Sauvignon ( Bouchet, Bouche, Petit-Bouchet, Petit-Cabernet, Petit-Vidure, Vidure, Sauvignon Rouge)

Najznamejšia odroda na svete. Rozšírená po celom svete, od Austrálie ( Margaret River, Coonawarra, Barossa ), USA ( Napa Valley, Sonoma), Francuzsko

( Medoc, Graves), Čile ( Colchagua ), Argentína ( Mendoza) až po Strednú Europu . Víno ma intenzívnu rubinovú frabu, velké množstvo trieslovín a kyselín. Charakteristický je aromatický profil : Cassis, Eukalyptus, Tabako a kôstkové ovocie. Často krát sa používa do Cuvée odordami ako Cabernet franc, Merlot, Petit verdot,Malbec  alebo Carmenére ako Bordeaux Blend. V novom svete je najznamejšie miešané so Syrah aby sa eliminovali silné triesloviny. Víno odrody Cabernet Sauvigon je vhodné na dlhodobé vyzrievanie vo flaši

Charakter:
Tento Cabernet má plné elegantné telo. Aróma je plná zrelých červených bobuľovín a ovocia, s tónmi tabaku, čokolády, mentolu a korenia. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub a živú kyselinku so silnými trieslovinami, ktorým sa zíde zrenie. Celkovo podmanivé a všestranné víno. Servírujeme pri teplote 18° - 20°C.

Oblasť Stellenbosch 
Najväčšia a najdoležitejšia vinohradnícka oblasť celej Južnej Afriky. S polohou k falošnému zálivu ma najvhodnejšiu polohu pre optimáne klimatické podmienky. Celá oblasť Stellenbosch je rozdelená na 5 menších častí - subregionov ( wardov) . Simonsberg - Stellenbosch sa nachádza na severo-západe od centra mesta Stellenbosch. S nadmorskou výškou cez 450 metrov nad morom, tu dominujú medzinárodné biele odrody ako Chardonnay a Sauvignon blanc. Oblasť Bottelary je situovaná na juhu celého regionu, pričom dominujú tu červené odrody ako Syrah / Shiraz a Cabernet Sauvignon. 
Devon Valley severne od centra Stellenboschu ma rozmanitú topografiu vďaka ktorej sa tu darí rozmanitému spektru vín. Rovnaké podmienky najdeme aj v susednej oblasti (warde ) Papegaaiberg,čo v preklade znamená papagají vrch.Jenkershoek Valley leži severo-východne od mesta Stellenbosch, vinice sú tu umiestnené na svahoch a v údolí. Hlavné odrody tu tvoria Cabernet Sauvignon a Cabernet franc.


Juhoafrická republika

História vinohradníctva a vinárstva v Južnej Afrike siaha do roku1659, kedy bolo vyrobené prvé stolové víno. Jan. van Riebeeck zakladateľ Cape Townu na to použil odrody dovezené z Francúzska.1685 bolo založené prvé vinárstvo v oblasti f Constantia. Další rozmach nastal v roku 1688 kedy do Juhoafrickej republiky prišli francúzsky Hugueonty  a založili tu oblasť Franschhoek v preklade Francúzsky kút. 1886 postihla celu krajinu Phylloxera. Prvé vinohradnícke družstvo vzniklo v roku 1918 pod názvom KWV a zameriavalo sa skôr na destiláciu brandy.

V súčastnosti je povolených 82 odrôd na výrobu stolových vín. Na prvom mieste v rozlohe je Chenin blanc , tu známy pod menom Steen. Nasledujú Cabernet Sauvignon,Colombard,Chardonnay,Sauvignon blanc, Merlot, Shiraz a Pinotage. 

Vinohradnícke oblasti WO - WINE ORIGIN.

Víno musí byť 100% z 1 vinohradníckej oblasti, minimálne 85% musí byť v odrody na etikete.  

Systém zavedený v roku 1973 kde sa nachádzajú 4 kategórie 

Geografic unit : Western Cape, Northern Cape, Eastern Cape, KwaZulu-Natal a Limpopo

Region : Boberg, Breede River Valley, Cape South Coast, Coastal Region, Klein Karoo, Olifants River, 

Distric :

Ward


,,Estate,, udáva že víno bolo dopestované, spracované a naflašované v jedom a tom istom vinárstve.

,,Single vineyard,, víno zo samostatného vinohradu ktorý nieje väčší ako 6 hektárov.Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Plné / Tažké
Oblasť
Stellenbosch
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Červené mäso

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Cabernet Sauvignon Super Premium Eikendal

Krátky popis

Tento Cabernet má plné elegantné telo. Aróma je plná zrelých červených bobuľovín a ovocia, s tónmi tabaku, čokolády, mentolu a korenia. Na podnebí cítiť ušľachtilý dub a živú kyselinku so silnými trieslovinami, ktorým sa zíde zrenie. Celkovo podmanivé a všestranné víno. Servírujeme pri teplote 18° - 20°C.
  • 23.20€

  • Bez DPH: 19.33€

Súvisiace produkty

Cabernet Sauvignon Collection Art 2011

Cabernet Sauvignon Collection Art 2011

Cabernet Sauvignon 2011 , Akostné odrodové víno červené suché   Limotovaná séria 190 ..

18.90€ 9.99€ Bez DPH: 8.33€

Štítky: črvené víno, Cabernet Sauvignon, Južná Afrika