• Biele víno Albarino - Lagrasse Laurent Miquel 2017

Odroda Albarino je známa z oblasti Galícia - Severozápadného  Španielska  kde je hlavnou zloškou vín Rías Baixas. V Portugalsku ju najdeme pod názvom Alvarinho . Vinárstvo Miquel Laurent je popredným pestovateľom Albarina v oblasti Languedoc . Víno disponuje vôňou po citrónu , limetky , broskyne . Chuť je podporená živou kyselinkou , ktorá je charakteristická pre odrodu Albarino .  Albarino - Lagrasse je vhondé na každodené popíjanie ak aj stredomorským špecialitam . 

Oblasť Languedoc-Roussillon

Languedoc-Roussillon nieje oficialnou apeláciou ale skôr komerčným názvom pre oblasť nachádzajúcu sa na juhozápade Francúzska. Na východe oblasť začína pri meste Nimes a končý až pri hraniciach so Španielskom.Celá oblasť má veľa apelácii so štatútim AOC medzi ktoré najznamejšie patria :Minervois , Banylus, Maury,Saint-Chinian a Languedoc.Languedoc a Roussillon sú dve rozličné oblasti,ktoré sa dajú rozlíšiť geograficky a aj kultúrne.Kým Languedoc je celý prepojený s FrancúzskomRoussillon je historicky naviazaný na Španielsko a bízske Katalánsko.Celá oblasť može byť zahrnutá do jednotnej apelácie Pays d'Oc IGP, pričom je jedno či sa vinohrad nachádza v Languedocu alebo v Roussillone.Ak je čisto v administratívne oblasti Rousillone možu byť vína zaradené do IGP Côtes Catalanes.Naopak apelácia Languedoc AOP, vznikla ako premenovanie niekdajšej Côteaux du Languedoc. Pričom. do celej apelácii sú zahrunuté podoblasti :  Hérault, La Clape a Quatourze  v regione Aude.


Vinárstvo Miquel Laurent 

Je rodiné vinárstvo s niekoľko generačnou tradícioi vinohradníctva v oblasti Languedoc. V roku 1791 odkúpili Zámok Cazal Viel Estate, ktorý dovtedy bol spravovaný rádom Abbey of Fontcaude.V súčastnosti vinárstvo kombinuje tradíciu s inováciou. Moderná technológia a tradičné odrody južného Francúzska produkújú akostné vína, ktoré dosahujú úspechy na medzinárodných sútažiach. Miquel Laurent je celosvetovo uznávané vinárstvo ktoré sa venuje predovšetkým odrodám SYRAH (Shiraz) a VIOGNIER, ktoré majú najvačší potenciál odzrkadliť pravý terroir oblasti Languedoc.


Vhodný syr
Caerphilly
Zvyškový cukor
Suché
Charakter
Ľahké / Svieže
Oblasť
Languedoc
Zrecí potenciál
2-5 rokov
Víno a gastronómia
Morské plody

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Biele víno Albarino - Lagrasse Laurent Miquel 2017

Krátky popis

Odroda Albarino je známa z oblasti Galícia - Severozápadného Španielska kde je hlavnou zloškou vín Rías Baixas. V Portugalsku ju najdeme pod názvom Alvarinho . Vinárstvo Miquel Laurent je popredným pestovateľom Albarina v oblasti Languedoc . Víno disponuje vôňou po citrónu , limetky , broskyne . Chuť je podporená živou kyselinkou , ktorá je charakteristická pre odrodu Albarino . Albarino - Lagrasse je vhondé na každodené popíjanie ak aj stredomorským špecialitam .
  • 13.00€

  • Bez DPH: 10.83€
  • Cena vo vernostných bodoch: 13

Súvisiace produkty

Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2016 - 0,375 L Domaine Gadais

Muscadet Sévre et Maine Réserve du Moulin 2016 - 0,375 L Domaine Gadais

La Grande Réserve du MoulinVíno pochádza z malej časti zvanej ,,  La Haye-Fouassiére ,, kde je ..

9.09€ Bez DPH: 7.58€

Štítky: Biele víno, Francúzske víno, víno v akcii, Výpredaj vína