• Crémant de Limoux  Paul Mas Brut Orgnaic Prima perla

Crémant de Limoux  je šumivé víno z odrôd : ChardonnayChenin Blanc, Mauzac a Pinot Noir. Všetko hrozno pochádza z južného Francúzska, z apelácie Languedoc, z apelácie Limoux ktorá sa nachádza v najvyššie položenom mieste pre vinohradu v celom regione Languedoc-Roussillon. Podľa tunajších obyvateľov sa v dedine Limoux dorábali šumivé vína už od roku 1531, teda dávno pred oblasťou Champagne. Väčšina šumivého vína sa dorába z bieleho hrozna : Chardonnay, Chenin blanc a Mauzac. Podľa pravidel sa môže používať aj Pinot noir.

Pre ŠUMIVÉ vína v Limoux existujú tri apelácie :

AOC LIMOUX BLANQUETTE DE LIMOUX

AOC LIMOUX MÉTHODE ANCESTRALE

AOC CRÉMANT DE LIMOUX


Vinohradnícka oblasť Languedoc je najväčší výrobca organického vína vo Francúzsku. Zároveň je tiež oblasť ktorá produkuje najviac Ružového vína v  kategóriách AOC aj IGP.V poslednej dobe oblasť púta pozornosť vinárov z iných prestížnych oblastí ako Bordeaux Burgundska. Ideálne klimatické podmienky, dlhoročná tradícia a rozsiahle plochy podporujú výrobu všetkých štýlov vína. Naštastie najlepšie vína sú cenovo prístupné aj pre širokú verejnosť a nepotrebujú niekoľkoročnú archiváciu ako v prípade legendárnych vín  Hermitage, Chateauneuf du Pape  alebo Côte d Or. 

Odrodvá skladba je zložená z medzinárodných odrôd je doplnená o zaujimavé odrody ako napríklad Albarino.


Jean Claude Mas 
Jean-Claude Mas sa narodil vo vinohradníckej rodine, priamo v srdci oblasti Languedoc v meste Pézenas.Od 1990, pracoval 4 roky vo vinohradníckom regione Bordeaux, kde sa naučil výrobe vín štýlu Cuvée. V roku 1995 vytvoril svoje prvé víno.V sučastnosti Jean Claude Mas vlastní viac ako  600 hektárov viníc, ktoré sú rozdelené do 12. vinárstiev.Najznamejšie sú :Château Paul Mas,Château Crès Ricards Château Teramas AstrucChâteau Paul Mas sa nachádza medzi mestami Pézenas a Montpellier.Od roku 2000 tu Jean Claude Mas pestuje francúzske odrody na 17 hektároch. Pestrá paleta odrôd zahrňuje : SyrahCabernet SauvignonMourvèdreCarignanGrenache noirGrenache blancMerlotCabernet FrancCinsaultMarselanViognierChardonnaySauvignon blanc, Pinot blanc, Piquepoul, a Vermentino.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Crémant de Limoux Paul Mas Brut Orgnaic Prima perla

Krátky popis

Jean Claude Mas Jean-Claude Mas sa narodil vo vinohradníckej rodine, priamo v srdci oblasti Languedoc v meste Pézenas.Od 1990, pracoval 4 roky vo vinohradníckom regione Bordeaux, kde sa naučil výrobe vín štýlu Cuvée. V roku 1995 vytvoril svoje prvé víno.V sučastnosti Jean Claude Mas vlastní viac ako 600 hektárov viníc, ktoré sú rozdelené do 12. vinárstiev.Najznamejšie sú :Château Paul Mas,Château Crès Ricards a Château Teramas Astruc. Château Paul Mas sa nachádza medzi mestami Pézenas a Montpellier.Od roku 2000 tu Jean Claude Mas pestuje francúzske odrody na 17 hektároch. Pestrá paleta odrôd zahrňuje : Syrah, Cabernet Sauvignon, Mourvèdre, Carignan, Grenache noir, Grenache blanc, Merlot, Cabernet Franc, Cinsault, Marselan, Viognier, Chardonnay, Sauvignon blanc, Pinot blanc, Piquepoul, a Vermentino.
  • 19.00€

  • Bez DPH: 15.83€

Súvisiace produkty

Prosecco Superiore Brut DOCG

Prosecco Superiore Brut DOCG

Obsah alkoholu: 11,5%Obsah cukru: 12,00 g/lCharakteristika: Šumivé víno slamovo žltej farby s brilia..

13.90€ Bez DPH: 11.58€

Prosecco Superiore DI CARTIZZE Brut

Prosecco Superiore DI CARTIZZE Brut

Charakteristika:Toto šumivé víno je slamovo žltej farby, ktorá je vynikajúca vďaka integrácií "perle..

23.50€ Bez DPH: 19.58€

Prosecco Sui Sevi Terre di San Venanzio Fortunato

Prosecco Sui Sevi Terre di San Venanzio Fortunato

Hrozno odrody Glera ( Prosecco) pochádza zo severo - východného Talianska, z oblasti&..

14.99€ Bez DPH: 12.49€