• Periquita Reserva 2016 José Maria da Fonseca

Červené cuvée z tradičných portugalských ordôd Castelão, Touriga Nacional a Touriga Francesa . Ktoré pochádzajú z regionu Sebutal. Víntenzívna červená farba s atramentovým okrajom, vôňa plná lesného ovocia a orientálneho korenia. Teplé triesloviny a plné telo. Hladký a dlhý záver. Víno vhodné kú všetkým úpravam diviny. Doporučujeme dekantovať 1 hodinu pred servírovaním. 


Castelão

Je portugalská modra muštová odroda známa aj ako Periquita a  João de Santarém.Vysadená hlavne na juhu Portugalska, kde dominuje v oblastiach ako : Tejo, Lisboa, Península de Setúbal a Alentejo. Ak sa zachová nízky výnos, Castelão produkuje vína s dobrým obsahiom trieslovín a kyselín. Bohatou farbou a pevnou štruktúrou. Pri prémiových vínach sa podobá na
Cabernet Sauvignon


Zvyškový cukor
Suché
Zrecí potenciál
5+ rokov

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Periquita Reserva 2016 José Maria da Fonseca

Krátky popis

Červené cuvée z tradičných portugalských ordôd Castelão, Touriga Nacional a Touriga Francesa . Ktoré pochádzajú z regionu Sebutal. Víntenzívna červená farba s atramentovým okrajom, vôňa plná lesného ovocia a orientálneho korenia. Teplé triesloviny a plné telo. Hladký a dlhý záver. Víno vhodné kú všetkým úpravam diviny. Doporučujeme dekantovať 1 hodinu pred servírovaním.
  • 14.99€
  • 11.00€

  • Bez DPH: 9.17€

Štítky: víno, Portugalsko, červné víno, Portugalské víno, Castelão, Touriga Nacional, Touriga Francesa